„Wojna i fotografia“ w opowieściach polskich fotoreporterów

Autor: Michał Chrzanowski

7 Czerwiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Interesujesz się fotografią wojenną i reportażem? Jeśli tak, to mamy dobrą wiadomość. Już w najbliższy czwartek w warszawskim Domu Spotkań z Historią odbędzie się spotkanie z cenionymi polskimi fotoreporterami Wojciechem Grzędzińskim i Kubą Kamińskim oraz fotoedytorem Marcinem Kapicą.

Gośćmi spotkania „Wojna i fotografia“ będą cenieni polscy fotografowie i fotoreporterzy Wojciech Grzędziński i Kuba Kamiński oraz fotoedytor Marcin Kapica. Wraz z dziennikarką i fotoedytorką, Moniką Szewczyk-Wittek porozmawiają o fotografowaniu konfliktów zbrojnych, etyce w zawodzie fotografa, najtrudniejszych wyzwaniach i bezimiennych bohaterach oraz o potrzebach dokumentowania i zmieniającej się sytuacji na rynku fotograficznym.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Na nowo. Warszawiacy 1945–55”, która ukazuje pierwszą dekadę po II wojnie światowej na zdjęciach polskich fotografów. Ekspozycję można oglądać w warszawskim Domu Spotkań z Historią.

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)

Czy są zdjęcia, których nie powinno się pokazywać? Czy rzeczywistość można fotografować w sposób obiektywny? Czy fotograf na wojnie jest jedynie bezstronnym świadkiem, który dokumentuje wydarzenia? Czy też może opowiedzieć się po którejś ze stron konfliktu? Czy musi dotrzeć wszędzie i pokazać wszystko? - na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć organizatorzy spotkania „Wojna i fotografia“.

Spotkanie „Wojna i fotografia“ odbędzie się już w najbliższy czwartek, 9 czerwca 2016 roku o godzinie 19:00 w warszawskim Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20). Po dyskusji zostanie wyemitowany film „W oku Boga” w reżyserii Wojciecha Królikowskiego poświęcony polskiemu fotoreporterowi Krzysztofowi Millerowi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie na dsh.waw.pl.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3
Powiązane artykuły
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj