Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
Interesujesz się fotografią wojenną i reportażem? Jeśli tak, to mamy dobrą wiadomość. Już w najbliższy czwartek w warszawskim Domu Spotkań z Historią odbędzie się spotkanie z cenionymi polskimi fotoreporterami Wojciechem Grzędzińskim i Kubą Kamińskim oraz fotoedytorem Marcinem Kapicą.
Gośćmi spotkania „Wojna i fotografia“ będą cenieni polscy fotografowie i fotoreporterzy Wojciech Grzędziński i Kuba Kamiński oraz fotoedytor Marcin Kapica. Wraz z dziennikarką i fotoedytorką, Moniką Szewczyk-Wittek porozmawiają o fotografowaniu konfliktów zbrojnych, etyce w zawodzie fotografa, najtrudniejszych wyzwaniach i bezimiennych bohaterach oraz o potrzebach dokumentowania i zmieniającej się sytuacji na rynku fotograficznym.
Wydarzenie towarzyszy wystawie „Na nowo. Warszawiacy 1945–55”, która ukazuje pierwszą dekadę po II wojnie światowej na zdjęciach polskich fotografów. Ekspozycję można oglądać w warszawskim Domu Spotkań z Historią.
Czy są zdjęcia, których nie powinno się pokazywać? Czy rzeczywistość można fotografować w sposób obiektywny? Czy fotograf na wojnie jest jedynie bezstronnym świadkiem, który dokumentuje wydarzenia? Czy też może opowiedzieć się po którejś ze stron konfliktu? Czy musi dotrzeć wszędzie i pokazać wszystko? - na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć organizatorzy spotkania „Wojna i fotografia“.
Spotkanie „Wojna i fotografia“ odbędzie się już w najbliższy czwartek, 9 czerwca 2016 roku o godzinie 19:00 w warszawskim Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20). Po dyskusji zostanie wyemitowany film „W oku Boga” w reżyserii Wojciecha Królikowskiego poświęcony polskiemu fotoreporterowi Krzysztofowi Millerowi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej informacji znajdziecie na dsh.waw.pl.