Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Na stronie internetowej firmy Light nie znajdziemy zbyt wiele informacji, jednak serwisie MIT Technology Review pojawił się artykuł, który rzuca trochę więcej światła na opracowywaną technologię. Podobnie jak w przypadku firmy Linx, o której przejęciu pisaliśmy w zeszłym tygodniu, działania Light skupiają się na budowie wielosoczewkowych, modułowych aparatów, które mają pozwolić smartfonom i tabletom na fotografowanie z jakością porównywalną do lustrzanek.
Mimo że większość planów firmy znajduje się jeszcze na papierze, to według zapewnień już w 2016 roku mamy zobaczyć w smartfonach aparaty umożliwiające wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 52 Mp. Dodatkowo układ wykorzystujący kilka aparatów ma umożliwiać fotografowanie z szerokim zakresem ogniskowych i symulację efektów uzyskiwanych przy pomocy obiektywów ze zwykłych aparatów. Tak jak w przypadku wspomnianej wyżej firmy Linx, moduły Light mają oferować funkcję kontroli głębi ostrości już po wykonaniu zdjęcia.
Według serwisu MIT Technology Review, kierownictwo Light już jutro ma podpisać kontrakt z jednym z największych producentów elektroniki, firmą Foxconn. Według wyliczeń wyposażenie urządzeń mobilnych w nową technologię ma spowodować wzrost ich ceny o około 60 dolarów.
Czy ceny urządzeń z technologią Light będą adekwatne do oferowanych przez nią możliwości? Aby się o tym przekonać, będziemy musieli poczekać aż na rynek trafią wykorzystujące ją smartfony. Niemniej jednak duże zainteresowanie technologiami rozszerzającymi możliwości aparatów w urządzeniach mobilnych wskazują, że to właśnie w smartfonach i tabletach możemy upatrywać kolejnej rewolucji w fotografii.
Więcej szczegółów odnośnie technologii opracowywanej przez firmę Light znajdziemy na stronie technologyreview.com