50 lat lustrzanek Canona

Autor: Michal Grzegorczyk

6 Styczeń 2009
Artykuł na: 4-5 minut
Blisko 50 lat temu, w maju 1959 roku, na rynek trafił Canon Flex - pierwsza lustrzanka jednoobiektywowego tego producenta. Od tamtej pory na całym świecie sprzedano ponad 50 milionów aparatów SLR Canona. Gratulujemy jubileuszu!

Canon poinformował o tegorocznym jubileuszu - w maju minie 50 lat od zaprezentowania pierwszej lustrzanki jednoobiektywowej (SLR - Single Lens Reflex). Modelem, który zapoczątkował półwieczną historię był Canon Flex. Od tamtej pory ten japoński koncern wyprodukował ponad 50 milionów lustrzanek (w tym ponad 30 milionów lustrzanek systemu Canon EOS). Niedawno firma świętowała też 40-milionowy egzemplarz obiektywu EF i 100-milionowy kompakt (PowerShot i IXUS). Gratulujemy jubileuszu i życzymy kolejnych udanych dziesiątek lat!

Poniżej prezentujemy informację prasową przygotowaną z tej okazji przez firmę Canon:

Canon świętuje pięćdziesięciolecie lustrzanych aparatów fotograficznych (SLR)

Amstelveen, Holandia, 6 stycznia 2009:
{ITL|Canon ogłasza 50. rocznicę istnienia na rynku lustrzanych aparatów fotograficznych SLR (Single Lens Reflex) [w Polsce zwanych popularnie lustrzankami; przyp. tłum.]. Canon tworzy i sprzedaje lustrzanki od czasu premiery modelu Canon Flex w maju 1959 roku. Obecnie lustrzane aparaty fotograficzne firmy Canon stanowią wzorzec zarówno w fotografii amatorskiej jak i profesjonalnej. Do dziś na całym świecie sprzedano ponad pięćdziesiąt milionów lustrzanek.

Seria lustrzanych aparatów EOS została zapoczątkowana w 1987 roku wraz z premierą modelu aparatu EOS 650 i obiektywów EF (Electro Focus), gdzie aparat komunikuje się z obiektywem przez łącza elektryczne, a nie mechanicznie jak praktykowano do tej pory. Seria EOS i obiektywy EF okazały się niezwykle popularne. Sprzedano ponad czterdzieści milionów obiektywów EF na całym świecie, z czego, co ciekawe, dziesięć milionów wyprodukowano w ciągu ostatnich trzech lat dzięki najbardziej radykalnej zmianie w fotografii – przejściu od kliszy fotograficznej do matrycy cyfrowej.

Debiut aparatu EOS 300D we wrześniu 2003 roku wywołał niemałe poruszenie. Model EOS 300D był pierwszą lustrzanką cyfrową dostępną cenowo dla ogromnej rzeszy konsumentów i wkrótce zawładnął światem fotografii. Profesjonalna seria aparatów EOS-1 i obiektywy EF są używane przez większość fotografów prasowych i sportowych na świecie.

Canon kontynuuje tradycje innowacyjności do dziś. Nowy model EOS 5D Mark II jest pierwszym aparatem fotograficznym rejestrującym obraz video w jakości Full HD, co otwiera ogrom nowych możliwości dla dziennikarzy i fotografów prasowych. Poprzez nieprzerwane inwestycje w badania i rozwój oraz wsłuchiwanie się w uwagi użytkowników, Canon będzie nadal oferował fotografom najdoskonalsze dostępne narzędzia i będzie przewodził kulturze obrazu przez kolejne pięćdziesiąt lat.]

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania...
Instax prezentuje prawdopodobnie najlepszą i najbardziej zaawansowaną konstrukcję ze swojej oferty aparatów natychmiastowych. Wide Evo łączy funkcję aparatu i drukarki do smartfona,...
19
Zimowy Cashback Sony - ostatnia szansa na zakupy!
Zimowy Cashback Sony - ostatnia szansa na zakupy!
Jeszcze tylko do końca stycznia możecie skorzystać z zimowej oferty Cashback na aparaty i obiektywy Sony E. Ale to nie jedyna zimowa promocja.
3
Leica SL3-S - najbardziej uniwersalna Leica dotychczas
Leica SL3-S - najbardziej uniwersalna Leica dotychczas
Leica prezentuje wreszcie aparat, który ma być konkurencją dla wszechstronnych pełnoklatkowych korpusów konkurencji do pracy foto-wideo. Model SL3-S ma 24-megapikselową, stabilizowaną...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)