Impossible Project I-1 - więcej szczegółów

Autor: Michał Chrzanowski

23 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Aparat Impossible Project I-1 to marzenie niejednego fana fotografii natychmiastowej. Jednak jakie rozwiązania kryje w sobie współczesna konstrukcja? Co przyświecało producentowi na etapie projektowania? Między innymi na te pytania znajdziecie odpowiedź w filmie przygotowanym przez Impossible Project.

Kiedy w 2009 roku jedna z ostatnich fabryk Polaroida - głównego producenta filmów do fotografii natychmiastowej - zawiesiła działalność, wielu ekspertów wróżyło koniec tej popularnej, lecz nieco kosztownej formy fotografii. Jednak do gry wkroczyła grupa prawdziwych entuzjastów zrzeszona w ramach The Impossible Project. Przejęli oni zakład wraz ze wszystkimi niezbędnymi maszynami i wyznaczyli sobie ambitny cel: opracować na nowo technologię i wprowadzić ją do produkcji i sprzedaży.

Przez siedem lat ich głównym produktem były różnego rodzaju filmy - zarówno monochromatyczne, jak i wielobarwne. Niemniej jednak kwestią czasu było pojawienie się na rynku pierwszego aparatu sygnowanego logiem firmy. To jedno z marzeń stało się faktem nieco ponad miesiąc temu, kiedy to Oskar Smolokowski, dyrektor Impossible Project zaprezentował premierowy model I-1.

Podczas projektowania modelu I-1 konstruktorom przyświecał jeden cel - miał być prosty w obsłudze, tak by każdy mógł poczuć radość płynącą z fotografii natychmiastowej. Nie oznacza to jednak, że aparat nie zapewnia zaawansowanych rozwiązań. Nic z tych rzeczy. Na pokładzie znajdziemy między innymi lampę błyskową, która została umieszczona wokół obiektywu oraz akumulator, który możemy naładować poprzez USB. Ponadto I-1 jest wspierany dedykowaną aplikacją, dzięki której zmienimy parametry ekspozycji, zdalnie wyzwolimy aparat, a także nałożymy różnego rodzaju filtry i presety.

Jednak, kto dokładnie stoi za projektem modelu I-1? Skąd wziął się pomysł na tak oryginalny wygląd konstrukcji oraz co jest w niej wyjątkowego? Między innymi na te pytania znajdziemy odpowiedź w przygotowanym przez Impossible Project krótkim filmie, który rzuca nieco więcej światła na nowego reprezentanta świata fotografii natychmiastowej.

 

Poza tym na kanale Impossible Project znajdziemy kilka filmów instruktażowych. Dowiemy się z nich między innymi, w jaki sposób wymieniać film, kadrować ujęcia czy wykonać pierwsze zdjęcie.

 

Impossible Project I-1 jest już dostępny w sprzedaży w cenie około $350. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć, które zostały wykonane pierwszym aparat firmy zaprojektowanym z myślą o fotografii natychmiastowej.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Więcej informacji o urządzeniu znajdziecie na stronie impossible-project.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania...
Instax prezentuje prawdopodobnie najlepszą i najbardziej zaawansowaną konstrukcję ze swojej oferty aparatów natychmiastowych. Wide Evo łączy funkcję aparatu i drukarki do smartfona,...
19
Zimowy Cashback Sony - ostatnia szansa na zakupy!
Zimowy Cashback Sony - ostatnia szansa na zakupy!
Jeszcze tylko do końca stycznia możecie skorzystać z zimowej oferty Cashback na aparaty i obiektywy Sony E. Ale to nie jedyna zimowa promocja.
3
Leica SL3-S - najbardziej uniwersalna Leica dotychczas
Leica SL3-S - najbardziej uniwersalna Leica dotychczas
Leica prezentuje wreszcie aparat, który ma być konkurencją dla wszechstronnych pełnoklatkowych korpusów konkurencji do pracy foto-wideo. Model SL3-S ma 24-megapikselową, stabilizowaną...
9
Powiązane artykuły