Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
3. Konstrukcja
Obudowa obiektywu Canon EF 35 mm f/1.4L USM wykonany jest z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Producent nie udostępnia informacji na temat użytych materiałów. Konstrukcja sprawia wrażenie porządnej. Projekt nie jest zbyt nowoczesny i przydałoby mu się lekkie odświeżenie. Canon wierny jest obłościom, które nie każdemu się podobają.
Przedni dekielek ma klasyczny, niezbyt wygodny uchwyt. Zestaw handlowy został uzupełniony o osłonę przeciwsłoneczną, pokrowiec i tylni dekielek.
Obiektyw nie jest najlżejszy, ale z pełnoklatkową lustrzanką tworzy dobrze wyważony zestaw.
Metalowy bagnet nie jest uszczelniony. Dość wąski pierścień ustawiania ostrości pokryty jest rowkowaną gumą. W testowanym egzemplarzu był na nim minimalny luz. Oprócz przełącznika AF/ MF na obiektywie znajduje się okienko, z którego możemy odczytać odległość zdjęciową.
Szkło zostało wyposażone w system tylnego ogniskowania z napędem USM, wspomagającym ustawianie ostrości i mającym zapewnić ciche działanie.
Canon EF 35 mm f/1.4L USM składa się z 11 elementów w 9 grupach. Średnica mocowania filtra wynosi 72 mm, a minimalna odległość ostrzenia to 0,3 m. W konstrukcji szkła zastosowano 8-listkową przesłonę, pracującą w zakresie f/1.4-f/22. Kąt widzenia obiektywu to 63 stopnie (w przypadku pełnej klatki).
Wyprodukowany w Japonii obiektyw waży 580 g, a jego wymiary to 79 x 86 mm.