Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
7. Jakość zdjęć
Szum
Canon S90 całkiem dobrze radzi sobie z szumem. Do czułości ISO 400 zjawisko szumu właściwie nie występuje. ISO 800 także prezentuje się dobrze, chociaż jesteśmy już w stanie zauważyć działanie systemu odszumiania - krawędzie są delikatnie rozmyte. Na czułości ISO 1600 jeszcze wyraźniej widzimy te efekty, jednak obraz ma nadal przyjemną dla oka fakturę. Najwyższa czułości ISO 3200 jest już na tyle rozmyta, że trudno ją traktować w pełni użytkowo.
Reprodukcja szczegółów
Pod względem reprodukcji szczegółów Canon S90 radzi sobie bardzo przyzwoicie, szczególnie biorąc pod uwagę niezbyt wyśrubowaną 10-megapikselową matrycę. Na najniższych czułościach jesteśmy w stanie rozróżnić delikatne linie pod napisem "dziesięć" co trzeba zaliczyć do bardzo przyzwoitych rezultatów. Dobra reprodukcja szczegółów utrzymuje się do czułości ISO 400. Na wyższych czułościach widzimy wyraźny spadek reprodukowanych szczegółów.
Reprodukcja kolorów
Canon S90 nie ma problemów z właściwą reprodukcją kolorów. Podstawowe barwy prezentują się poprawnie. Zielenie i odcienie niebieskiego wyglądają naturalnie, a czerwień nie przekracza przykrego poziomu nasycenia. Matryce głównie z tym kolorem mają największe problemy więc tym bardziej plus dla Canona. Nie można też mieć większych zastrzeżeń do kolorystyki skóry, która prezentuje się naturalnie.
Podsumowanie
Pod względem jakości zdjęć Canon S90 radzi sobie dobrze do czułości ISO 400, a jeżeli zależy nam na szczegółach to nawet do ISO 200. Na wyższych czułościach daje o sobie znać system odszumiania. Mimo to zdjęcia wykonane na wyższych czułościach ISO 800-1600 mają przyjemną plastykę i gdy nie oglądamy ich w powiększeniu 1:1 to robią pozytywne wrażenie. Jeżeli chodzi o reprodukcję kolorów to S90 zapewnia dobre osiągi.
+ dobra reprodukcja szczegółów do czułości ISO 200
+ reprodukcja kolorów
- duża utrata szczegółów powyżej ISO 400