Wydarzenia
Sprawdź promocje Black Friday w Cyfrowe.pl
Do naszej redakcji trafiła torba fotograficzna Genesis z serii Dakar. To propozycja dla entuzjastów fotografii, którzy potrzebują torby miejskiej stworzonej do przenoszenia dużej ilości sprzętu fotograficznego. Sprawdźmy zatem, czy propozycja marki Genesis dobrze sprawdzi się w tej roli i sprosta wymaganiom fotografów.
Firma Genesis może i nie jest wiodącym producentem toreb i plecaków fotograficznych, jednak serią Dakar pokazała, że może stanowić ciekawą propozycję dla zaawansowanych fotografów, którzy przygotowani na każdą ewentualność chcą mieć przy sobie dużą ilość sprzętu fotograficznego.
Do największych zalet torby Genesis Dakar trzeba zaliczyć konkurencyjną cenę oraz spore gabaryty przy jednoczesnej dużej funkcjonalność. Ponadto, dzięki stonowanemu designowi nie wyglądamy na osobę, która przenosi drogi sprzęt fotograficzny. A wziąć ze sobą możemy naprawdę wiele. Do środka bez problemu zmieścimy profesjonalną lustrzankę, obiektywy, lampy błyskowe oraz inne niezbędne akcesoria. Wewnętrzną komorę możemy z łatwością dostosować do własnych potrzeb, dzięki czemu dokładniej wydzielimy przestrzeń na sprzęt, co zaowocuje również zwiększeniem bezpieczeństwa podczas podróży. Dodatkowo, producent zapewnił miejsce na laptop lub tablet oraz wiele zapinanych kieszeni na różnego rodzaju akcesoria. Nie zabrakło tych większych na ładowarki lub kable oraz mniejszych przeznaczonych na drobne rzeczy typu karty pamięci. Pochwalić również należy wzmocnienia i uszczelnienia torby, które jeszcze bardziej ochraniają przenoszony sprzęt.
Niestety do ideału fotograficznej torby miejskiej trochę jej brakuje. Producent wykorzystał rzepy jako system zamykania. Wprawdzie jest to rozwiązanie wygodne w użyciu jednak z czasem może okazać się problematyczne (rzepy mogą się zmechacić, przez co zamknięcie klapy nie będzie dokładne). Co więcej otwieranie klapy jest dosyć głośnie, co może być przyczyną zwrócenia na siebie niepotrzebnej uwagi. Skoda, że producent nie zastosował dodatkowego systemu cichego otwierania, który wykorzystuje małe magnesy umieszczone pod klapą. Jest to częste rozwiązanie spotykane w torbach tworzonych przez innych producentów.
Podsumowując wszystkie plusy i minusy musimy stwierdzić, że torba Genesis Dakar to bardzo dobra propozycja, która z pewnością zyska wielu zwolenników nie tylko wśród entuzjastów fotografii, lecz także zaawansowanych fotografów, a nawet profesjonalistów. Torba jest dostępna w polskiej dystrybucji, a jej cena wynosi około 150-200 zł.
Zalety:
+ jakość wykonania
+ nowoczesny design
+ dyskretny wygląd
+ dobre zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi
+ wygodny system nośny (zwłaszcza miękki naramiennik dostosowujący się do kształtu ramienia)
+ cztery zewnętrzne zamykane kieszenie na akcesoria
+ dwie boczne kieszenie na akcesoria
+ dobre wykonanie części skrywającej sprzęt fotograficzny
+ wyciągany wkład z przegródkami na sprzęt fotograficzny
+ bardzo duża pojemność
+ pokrowiec przeciwdeszczowy przymocowany na stałe
+ uchwyt ręczny
+ mocowanie, dzięki któremu wsuniemy torbę na wysuwany uchwyt walizki
+ dwie plastikowe nóżki chroniące spód torby przed uszkodzeniami
+ cena
Wady:
+ brak systemu cichego otwierania
+ mało funkcjonalny system zamykania i otwierania torby
+ zbyt wąski wkład, przez co nie jest idealnie dopasowany do wnętrza torby
+ brak jakichkolwiek odblasków
+ zbyt duży rozmiar jak na torbę miejsk?