Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
2. Konstrukcja i design
Lowepro Rover Pro 35L AW to przede wszystkim plecak turystyczny, dzięki czemu nie rzuca się w oczy. Wyglądamy z nim jak zwykły turysta, a nie posiadacz drogiego sprzętu. Plecak z zewnątrz w ogóle nie rzuca się w oczy.
Plecak jest oferowany w dwóch wersjach kolorystycznych: niebieskiej i czarnej. Logo marki nie rzuca się w oczy. Plecak oprócz komory głównej, do której możemy dostać się od góry lub od frontu, oferuje także miejsce na bukłak z wodą, kieszeń na froncie oraz mocowanie dedykowane dla statywu. Górna klapa również została wyposażona w kieszeń.
Plecak jest dość ciężki, wynika to z tego, że został wyposażony w stelaż. Dzięki temu wygodniej się go nosi podczas długich wycieczek, ale plecak sam w sobie waży ponad 2 kilogramy. Komora plecaka jest dość duża - jak sama nazwa wskazuje plecak ma pojemność około 35 litrów. Takie rozmiary pozwalają nam swobodnie spakować się na dłuższy wypad w góry.
Jeśli chodzi o insert to spokojnie zmieścimy do niego profesjonalną lustrzankę z zoomem oraz dodatkowy obiektyw i akcesoria. Ponadto w insercie znajdują się dwie kieszonki zapinane na suwak umieszczone w klapie. Komora przeznaczona na sprzęt jest całkowicie wyjmowana, więc Lowepro Rover Pro 35L AW możemy wykorzystwać także jako zwykły plecak.
Dno plecaka zostało wykonane z trwałej cordury oraz wyposażono je w dwa paski kompresujące. Dzięki temu oprócz zmniejszenia dołu plecaka, możemy tam także doczepić śpiwór czy kurtkę.
Materiałom, z których został wykonany nie wiele można zarzucić. Jak już wcześniej zauważyliśmy spód został wykonany z cordury, więc możemy być spokojni o jego odporność na ścieralność. Cały plecak zaś został zrobiony z wodoodpornego materiału, który jest dość cienki i sprawia wrażenie delikatnego. W razie większego deszczu, jak zwykle w produktach Lowepro oznaczonych symbolem AW, możemy schować plecak pod pokrowcem przeciwdeszczowym. Został on dyskretnie ukryty w spodzie plecaka.
Na zakończenie opiszemy system nośny. Plecak ma szerokie ramiona, które w połączeniu ze sztywnymi plecami i stelażem dają duży komfort podczas dłuższego marszu. Tył został zaprojektowany w taki sposób, aby powietrze dość swobodnie przepływało między plecakiem, a naszymi plecami.
Ponadto możemy wspomóc się pasem biodrowym i piersiowym, co praktycznie uniemożliwia jego ruch, więc nie będzie nam przeszkadzał nawet w trakcie intensywnego wysiłku. Jedyne co możemy zarzucić systemowi nośnemu to sposób w jaki rozwiązano regulację pasa biodrowego. Zwężenie go skutkuje parą "wąsów", które potrafią się zaplątać w przeszkody terenowe.
Lowepro Rover 35L AW to bez wątpienia dobra konstrukcja, która umożliwi swobodne uprawianie trekkingu. System nośny niweluje ruch plecaka w trakcie wysiłku fizycznego. Wystarczająca liczba kieszeni umożliwi nam zapakowanie i zorganizowanie plecaka tak jak sobie tego życzymy. Pojemna kieszeń na sprzęt umożliwi zabranie dużej lustrzanki z podpiętym obiektywem oraz dodatkowych akcesoriów. Jedyne co możemy mu zarzucić to dość delikatny materiał wierzchni oraz system regulacji pasa biodrowego.
+ dyskretny wygląd, jak na plecak fotograficzny
+ obszerny insert fotograficzny
+ pokrowiec przeciwdeszczowy
+ możliwość wyjęcia komory fotograficznej
+ bardzo wygodny system nośny
+ osobna kieszeń na bukłak
- delikatny materiał
- system regulacji pasa biodrowego