Lowepro Sport 200 AW - test

Praktycznie wszyscy aktywni użytkownicy aparatu spotykają się z problemem - w co spakować nasz sprzęt. W grę wchodzi nie tylko bezpieczeństwo aparatu i obiektywu, ale także wygoda użytkowania. Firma Lowepro zdecydowała się na wprowadzenie dwóch plecaków sportowych. Przedstawiamy test większego - Lowepro Sport 200 AW.

Autor: Patryk Wiśniewski

30 Grudzień 2011
Artykuł na: 9-16 minut

Konstrukcja i design

Praktycznie wszystkie plecaki i torby fotograficzne są rozpoznawalne chociażby ze względu na charakterystyczny kształt. Ponadto Lowepro na większości oferowanych przez siebie produktów naszywa rzucające się w oczy logo z pomarańczowym elementem. W tym przypadku mamy do czynienia z zupełnie innym dizajnem.

Lowepro Sport 200 AW oferowany jest w dwóch wersjach kolorystycznych: pomarańczowej i czarnej. Żadna z nich nie wygląda jak plecak fotograficzny, a raczej jak lekki plecak trekkingowy. Logo marki na pomarańczowym modelu, który został nam przysłany, w ogóle nie rzuca się w oczy. Nie dla wszystkich jego jaskrawośc będzie zaletą, dla mnie była. Czułem się dużo bezpieczniej jeżdżąc wieczorami na rowerze z plecakiem, który nie tylko kolorem rzuca się w oczy ale także wszytymi taśmami odblaskowymi.

Czarny egzemplarz wygląda dużo dyskretniej. Nie rzuca się tak w oczy, odblaski zostały jednak zachowane, więc nawet w trakcie powrotów po zmroku będziemy widoczni. Plecak jest wyjątkowo lekki - waży niespełna 1,5 kg, co przy takich rozmiarach jest imponującym wynikiem.

Lowepro Sport 200 AW jest stosunkowo duży. Jego wymiary to 27 x 17 x 49 cm, dla aparatu przewidziano miejsce o rozmiarach 19.5 x 9.0 x 23.0 cm. Pozwala to swobodnie zmieścić półprofesjonalną lustrzankę bez gripu z założonym średniej wielkości obiektywem lub profesjonalną lustrzankę ze stałką oraz lampę błyskową lub drugi obiektyw.

Górna kieszeń bez problemu mieści lekką kurtkę i niezbędne nam drobiazgi jak telefon, mapa czy posiłek. Znajduję się w niej także osobna niewielka kieszeń z plastikowym karabińczykiem, do której możemy schować np.: klucze.

Wadą dla części użytkowników będzie to, że górna część nie jest oddzielona od dolnej materiałem. Skutkuje to tym, że niewielkie przedmioty jak kalendarz, chusteczki czy odtwarzacz mp3 lubią zgubić się na dnie. Wydobycie ich wymaga pewnej gimnastyki, zwłaszcza jak drobiazgi ukryją się pod pokrowcem na aparat.

Na zewnątrz znajdziemy cztery kieszenie: jedna na froncie, nie zamykana, stosunkowo obszerna, spora kieszeń zapinana na suwak w klapie zakrywającej górę plecaka oraz kieszeń umieszczona na plecach, przygotowana domyślnie na bukłak z wodą. Pomimo otworu pozwalającego na wyprowadzenie rurki kieszeń jest szczelna. W codziennym użytkowaniu sprawdziła się jako kieszeń na laptopa do rozmiaru 13 cali. Czwarta kieszeń znajduje się na boku plecaka. Jest otwarta od góry i wyposażona w paski kompresujące - może nam służyć jako kieszeń na butelkę wody czy termos.

Na bokach Lowepro Sport 200 AW umieszczono paski kompresujące, które umożliwiają podpięcie do niego np.: kijków trekkingowych. Dno plecaka zostało wyposażone w dwa paski, które zmieszczą większą kurtkę czy śpiwór.

Materiałom z których został wykonany nie można nic zarzucić. Spód został wykonany z cordury, więc możemy być spokojni o odporność na ścieralność. Cały plecak został zrobiony z wodoodpornego materiału. W razie większego deszczu jak zwykle w produktach Lowepro oznaczonych symbolem AW możemy schować plecak pod pokrowcem przeciwdeszczowym. Został on dyskretnie ukryty w spodzie plecaka.

[IMGpw-zal.jpg]

Na zakończenie opiszemy system nośny, który został bardzo dobrze zaprojektowany. Plecak ma dwa dosyć szerokie, niestety cienkie, ramiona. Dzięki nim Lowepro Sport 200 AW leży bardzo stabilnie. Tył został zaprojektowany w taki sposób, żeby powietrze miało dosyć swobodny przepływ na naszych plecach. Jest też na tyle sztywny, że plecak trzyma kształt i dobrze przylega do naszych pleców. Ponadto możemy wspomóc się pasem biodrowym i piersiowym, co praktycznie uniemożliwia jego ruch, więc nie będzie nam przeszkadzał nawet w trakcie intensywnego biegu.

Lowepro Sport 200 AW to bardzo dobra konstrukcja, która umożliwi swobodne uprawianie sportu fotografom. System nośny niweluje ruch plecaka w trakcie wysiłku fizycznego. Duża ilość kieszeni umożliwi nam zapakowanie i zorganizowanie plecaka tak jak sobie tego życzymy. Pojemna kieszeń na sprzęt umożliwi zabranie dużej lustrzanki z podpiętym obiektywem oraz dodatkowych akcesoriów. Ważną cechą plecaków trekkingowych jest ich waga tu Lowepro Sport 200 AW wypada bardzo dobrze - jego ciężar to niespełna 1,5kg.

+ dyskretny wygląd, jak na plecak fotograficzny

+ obszerna komora fotograficzna

+ pokrowiec przeciwdeszczowy

+ możliwość kompresji komory fotograficznej

+ bardzo wygodny system nośny

+ taśmy odblaskowe

+ osobna kieszeń na bukłak

- nieoddzielenie górnej komory od dolnej

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design Travel Backpack 45L Coyote - test plecaka dla podróżnika
Peak Design Travel Backpack 45L Coyote - test plecaka dla podróżnika
Travel Backpack Coyote to nowy wariant popularnego plecaka dla twórców w podróży. Zmienił się kolor, ale też materiał, z którego został wykonany. Podczas dwumiesięcznej podróży sprawdziłem, czy...
38
Calibrite Display Plus HL - recenzja kolorymetru i kalibracja krok po kroku
Calibrite Display Plus HL - recenzja kolorymetru i kalibracja krok po kroku
Najnowsze kolorymetry Calibrite wyznaczają współczesny standard kalibracji i profilowania wyświetlaczy. Przyjrzeliśmy się, jak działa flagowy Display Plus HL. Oto nasze wnioski.
20
Czy mobilne dyski HDD mają jeszcze sens? Test SanDisk Professional G-DRIVE ArmorATD 6 TB
Czy mobilne dyski HDD mają jeszcze sens? Test SanDisk Professional G-DRIVE ArmorATD 6 TB
Konwencjonalne dyski przenośne nie mają dziś łatwo. Szybkie jak błyskawica i niesamowicie małe pamięci Flash skradły całą uwagę branży kreatywnej spychając technologię HDD głęboko w cień. Czy...
27
Powiązane artykuły