Lowepro Sport 200 AW - test

Praktycznie wszyscy aktywni użytkownicy aparatu spotykają się z problemem - w co spakować nasz sprzęt. W grę wchodzi nie tylko bezpieczeństwo aparatu i obiektywu, ale także wygoda użytkowania. Firma Lowepro zdecydowała się na wprowadzenie dwóch plecaków sportowych. Przedstawiamy test większego - Lowepro Sport 200 AW.

Autor: Patryk Wiśniewski

30 Grudzień 2011
Artykuł na: 9-16 minut

Użytkowanie i jakość wykonania

Plecaka Lowepro Sport 200 AW używaliśmy, zgodnie z jego założeniami dosyć intensywnie, przez kilka miesięcy. Służył jako codzienny plecak, w trakcie biegania, jazdy na rowerze, krótkich wyjazdów, wziąłem go ze sobą nawet na ściankę wspinaczkową. Jedyne "ale" na jakie sobie zasłużył wynika z jego konstrukcji jako tradycyjnego plecaka. W trakcie wspinaczki ciężko jest nam dostać się w bezpieczny sposób do sprzętu fotograficznego, nawet jeżeli zapniemy pas biodrowy, plecak po prostu się zsuwa. Na takie okazję zdecydowanie lepszy byłby mniejszy brat, Lowepro Sport 100 AW, który jest slingshotem, czyli leży na plecach tylko na jednym ramieniu.

W pozostałych próbach sprawdził się bardzo dobrze. Był bezpiecznym schronieniem dla profesjonalnej lustrzanki ze stałką i lampą błyskową. Półprofesjonalną lustrzankę z reporterskim zoomem mieścił bez większego problemu, nie mówiąc już o mniejszych aparatach. Po prostu plecak umożliwiał nam zabranie niezbędnego nam sprzętu. Jeżeli czegoś nie możemy zmieścić zawsze jest nadzieja w górnej kieszeni, o ile jej wcześniej nie zapełniliśmy.

Górna kieszeń pozwalała spakować się na jeden intensywny dzień trekkingu, czy po prostu w mieście. Z plecakiem wyjeżdżałem też na weekend i swobodnie pakowałem wszystkie niezbędne mi rzeczy. 200 AW ma idealne rozmiary, jest na tyle duży, że pozwala zmieścić wszystko czego potrzebujemy, a jednocześnie nie kusi, żeby zabrać niepotrzebne rzeczy, które będą nam ciążyć. Dużą zaletą plecaka jest jego szerokość. Nie wystaje poza plecy, więc bardzo dobrze sprawdzał się we wszelkich środkach transportu masowego.

Dwuwarstwowy, wodoodporny materiał dobrze sprawdzał się w czasie użytkowania. Nie przemókł ani razu nawet wystawiony na większy opad, a ponadto wysychał bardzo szybko. Całkowicie mokry plecak zostawiony w temperaturze pokojowej wysychał w niespełna dwie godziny.

Dostęp do sprzętu jest bezproblemowy, wystaczy zdjąć prawe ramię. Plecak automatycznie przesuwa się do przodu umożliwjac wygodny dostęp do komory fotograficznej.

Klamry, suwaki, taśmy kompresyjne i taśmy odblaskowe nie wykazały żadnego zużycia po kilku miesiącach intensywego użytkowania. Jedyne co można zarzucić wersji pomarańczowej to podatność na brudzenie. Ale materiał umożliwia łatwe i szybkie mycie.

Podsumowując, plecak został bardzo mądrze zaprojektowany pod kątem wygody użytkowania. Trafia w potrzeby osób, do których jest skierowany. Plecak będzie służył nam bezproblemowo. Jedyna rzecz, jakiej nie sprawdziliśmy to odporność na upadki, czy otarcia w trakcie nieoczkiwanego lotu przez kierownicę ale jest to spowodowane jedynie tym, że nie zdażyła się nam taka sytuacja... Oczywiście również przyszłym użytkownikom jej nie życzymy.

Plusy i minusy związane z użytkowaniem i jakością wykonania:

+ dobre materiały, dobre wykonanie

+ praktycznie brak śladów zużycia po kilku miesiącach używania

+ duża pojemność

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design Travel Backpack 45L Coyote - test plecaka dla podróżnika
Peak Design Travel Backpack 45L Coyote - test plecaka dla podróżnika
Travel Backpack Coyote to nowy wariant popularnego plecaka dla twórców w podróży. Zmienił się kolor, ale też materiał, z którego został wykonany. Podczas dwumiesięcznej podróży sprawdziłem, czy...
38
Calibrite Display Plus HL - recenzja kolorymetru i kalibracja krok po kroku
Calibrite Display Plus HL - recenzja kolorymetru i kalibracja krok po kroku
Najnowsze kolorymetry Calibrite wyznaczają współczesny standard kalibracji i profilowania wyświetlaczy. Przyjrzeliśmy się, jak działa flagowy Display Plus HL. Oto nasze wnioski.
20
Czy mobilne dyski HDD mają jeszcze sens? Test SanDisk Professional G-DRIVE ArmorATD 6 TB
Czy mobilne dyski HDD mają jeszcze sens? Test SanDisk Professional G-DRIVE ArmorATD 6 TB
Konwencjonalne dyski przenośne nie mają dziś łatwo. Szybkie jak błyskawica i niesamowicie małe pamięci Flash skradły całą uwagę branży kreatywnej spychając technologię HDD głęboko w cień. Czy...
27
Powiązane artykuły