MKF 2012: Publikacje Sekcji ShowOff

Autor: Marcin Grabowiecki

22 Czerwiec 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Tegoroczna edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie dobiegła już końca. Tym, którym trudno jest rozstać się z Festiwalem polecamy bliższe przyjrzenie się kolekcji książek wydanych przez Fundację Sztuk Wizualnych w ramach Sekcji ShowOff.

Sekcja ShowOff na stałe wpisała się w program festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. Z roku na rok stawia sobie nowe cele i wyzwania. Jednym z nich jest cykl książek wybranych twórców, którzy pokazują swoje prace w ramach tej sekcji.

Pierwsze wydawnictwa ujrzały światło dzienne w zeszłym roku, kiedy to ukazało się 5 pierwszych książek - każda z nich w nakładzie 300 numerowanych i sygnowanych egzemplarzy. W 2012 doszły do nich dwie kolejne publikacje.

W tej chwili na serię składa się 7 publikacji:;

Dawid Misiorny - WYSIWYG;

Karol Kaczorowski - Keikoku;

Piotr Zbierski - Voice on;

Bartłomiej Lurka - 25/25;

Yulka Wilam - Zapomniałam Gdzie To Było;

Tomasz Liboska, Michał Jędrzejowski - Don't mess with Texas]Prosto i oszczędnie wydane ksiażki tworzą spójną całość. Ukazały się w tym samym formacie (13x18 cm), każda z nich ma miękką oprawę, która jest jednocześnie plakatem. Prawdziwy urok wydawnictw poznajmy jednak dopiero po zdjęciu chroniących je okładek.

Nieoprawione grzbiety oraz brak twardej oprawy sprawiają, że książki mają surowy i ascetyczny charakter. Chociaż wydawnictwa ukazały się w cyklu, każde z nich stanowi odrębną pozycję. Ze względu na ograniczony nakład mogą być przedmiotem pożądania, dla każdego kolekcjonera "photobooków". Serię polecamy również wszystkim wielbicielom dobrej fotografii.

Książki można kupić w internetowym sklepie wydawcy serii - Fundacji Sztuk Wizualnych.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Recenzje
Magdalena Paszkowska: moja przygoda z Quadralite Snoot SN-200LED
Magdalena Paszkowska: moja przygoda z Quadralite Snoot SN-200LED
Snoot SN-200LED pozwala uzyskać w studio wiele oświetleniowych efektów. Ceniona fotografka fine art i prelegentka, Magdalena Paszkowska zdradza, dlaczego sięgnęła po ten modyfikator.
4
Dumka na szkle i błonie. Międzywojenne Kresy w nowym albumie Narodowego Archiwum Cyfrowego [RECENZJA]
Dumka na szkle i błonie. Międzywojenne Kresy w nowym albumie Narodowego Archiwum Cyfrowego...
Tak zwane Kresy Wschodnie zapisały się w polskiej pamięci zbiorowej jako kraina w połowie mityczna - idealizowana, bo „utracona”. Jak wyglądało w rzeczywistości zwykłe życie jej...
21
„King, Queen, Knave” - zaklęty trójkąt Gregorego Halperna [Recenzja]
„King, Queen, Knave” - zaklęty trójkąt Gregorego Halperna [Recenzja]
W „King, Queen, Knave” Halpern konfrontuje się z przeszłością i pamięcią o miejscu, w którym dorastał i do którego powrócił, gdy przeżywał twórczy kryzys. Zdjęcia powstawały przez niemal dwie...
34
Powiązane artykuły