Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Wojciech Wilczyk zaliczany jest do grona najwybitniejszych polskich artystów fotografików średniego pokolenia. Od końca lat 90. realizuje cykle fotograficzne dokumentujące niszczejącą przemysłową architekturę Śląska. Do najbardziej znanych projektów Wilczyka należą: Z wysokości (2001), Kapitał (2002), Czarno-biały Śląsk (2004), Postindustrial (2003-6). Wilczyk współpracuje z takimi magazynami jak: Tygodnik Powszechny, Gazeta Wyborcza, Gazeta Antykwaryczna, FA-art, Opcje, fototapeta oraz Obieg. Od 1997 roku Wojciech Wilczyk jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików.
Zapraszamy na stronę internetową Wojciecha Wilczyka.
Otwarcie wystawy Wojciecha Wilczyka Życie po życiu nastąpi w poniedziałek, 16 kwietnia 2007 roku o godzinie 18 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Al. Ujazdowskie 6) w Warszawie.
Poniżej zamieszczamy materiały organizatorów:
Wystawa "Życie po życiu" zawiera ponad czterdzieści najnowszych kolorowych fotografii wielkoformatowych oraz film dokumentalny pokazujący zmieniający się krajobraz modernizującej się Polski.
Zdjęcia karoserii samochodów zamienionych po zakończeniu eksploatacji w przydrożne reklamy, kwietniki i dekoracje porażają surrealnym absurdem. Wpisane w krajobraz niepiękne obiekty rozsadzają i rewolucjonizują kapitalistyczną codzienność. Syrenki, garbusy, żuki, maluchy, trabanty - samochodowe fetysze, z którymi trudno się rozstać byłym właścicielom, przeistaczają się w przydrożne pomniki, poetyckie brikolaże, ubogich krewnych stylizowanych reklam motoryzacyjnego biznesu.
Wojciech Wilczyk Życie po życiu
15.04-27.05
Centrum Sztuki Współczesnej
Zamek Ujazdowski
Al. Ujazdowskie 6
Warszawa
email: biuroprasowe@csw.art.pl