Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
Apteka Sztuki zaprasza na wystawę Krzysztofa Weremy, który od lat realizuje długoterminowy projekt dotyczący ginących plemion Afryki. Wernisaż 23 czerwca o godz. 18.30.
Afryka jest chyba najszybciej zmieniającym się kontynentem, w którym Sudan Południowy wykształcił się jako najmłodsze państwo świata - ledwie 11 lat temu po dotkliwej wojnie domowej. Nie jest to Państwo tłumnie odwiedzane przez turystów, w zasadzie trafia ich tam niewielu. Sudan Południowy zamieszkuje wiele plemion, niektóre żyją na uboczu konfliktów międzypaństwowych. Inne były w samym środku tych rozgrywek.
Walki międzyplemienne o stada bydła, tereny wypasu są tu chlebem powszednim. Tytuł projektu "Po obu stronach Białego Nilu" nawiązuje do rzeki, która dzieli Sudan na dwie części, zamieszkane przez zupełnie inne ludy, z zupełnie inną mentalnością, czasem z podobnymi skaryfikacjami, które dumnie zdobią ich skórę.
fot. Krzysztof Werema
Wystawa zdjęć Krzysztofa Weremy z ostatniej wyprawy do Sudanu Południowego w styczniu 2022 roku, jest częścią długoterminowego projektu "Ginące Plemiona”, w którym autor prezentuje społeczności lokalne z różnych zakątków Afryki, żyjące w tradycyjny sposób.
W dobie globalizacji zanik kultur jest zjawiskiem powszechnym, w zasadzie niemożliwym do zatrzymania. Możliwe jest jednak zatrzymanie ich na kadrach zdjęć. Do niektórych miejsc można dotrzeć tylko w porze suchej, stąd wyprawa na przełomie roku. Autor sportretował mieszkańców różnych regionów, by pokazać jak egzotyczne jest to miejsce, żyjący endemit. Zaprosił ich również do swojego świata współczesnej fotografii.
fot. Krzysztof Werema
Wernisaż wystawy "Po obu stronach Białego Nilu” odbędzie się 23 czerwca 2022 roku, o godzinie 18.30 w galerii Apteka Sztuki przy ul. Wyzwolenia 3/5 w Warszawie.
Wystawę będzie można oglądać do 15 lipca 2022 roku w godzinach 9.00-17.00 (pn.-pt.) oraz w soboty w godz. 10.00-15.00.
W dniach 28.06, 01.07 i 14.07 na godz. 19.00 zaplanowano oprowadzenia kuratorskie. Podczas trwania wystawy będzie możliwość zakupu odbitek autorskich, kolekcjonerskich jak i plakatów.
fot. Krzysztof Werema
Archeolog z wykształcenia, z zawodu i pasji fotograf. Swoją podróż fotograficzną rozpoczął w 2008 roku. Od tej pory zdobył wiele wyróżnień w kraju i za granicą; wyróżniony w International Photographer of the Year 2017, Px3 Paris 2015,2017, International Color Awards 2022 i wielu innych. W swoich projektach uwielbia pracować z technikami oświetlenia studyjnego. Przed jego obiektywem stawało wielu znanych osobistości ze świata filmu i muzyki. Krzysztof Werema prezentował swoje fotografie w Polsce, Australii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech.
W sferze jego zainteresowań z których czerpie inspirację są; sztuka surrealistyczna, symbolika, ludzkie ciało, oraz studium afrykańskiego pochodzenia etnicznego. Od wielu lat realizuje długoterminowy projekt „Ginące Plemiona”.
Więcej informacji znajdziecie na facebookowej stronie wydarzenia.