Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
Czułość była artystyczną i towarzyską sensacją w warszawskim świecie sztuki. Była fundacją realizująca projekty, kolektywem fotograficznym oraz galerią, która starała się działać na rynku sztuki nie pozwalając by rynek zupełnie ją pochłonął. Wielowymiarowość projektu podkreślał wielokrotnie zmieniający się jej skład i miejsca, w których mieściła się galeria. Wystawa Ego Trip powstała w celu odpowiedzenia na pytania czym obecnie jest Czułość i odnalezienia jej tożsamości. Na ekspozycji znajdują się więc prace wszystkich artystów, którzy tworzą obecnie w kręgu Czułości: Nampei Akakiego, Stanisława Legusa, Weroniki Ławniczak, Bao Tinga, Johanna M. Winkelmanna, Vova Vorotniovy i Janka Zamoyskiego.
Tak o wystawie opowiada jej kurator, Stach Szabłowski - ”Czułość była grupą młodych fotografów, których połączyła potrzeba stworzenia w tym medium autonomicznych jakości, nie mieszczących się w dominujących paradygmatach i instytucjonalnych dyskursach. Była przedsięwzięciem luźnej konstelacji przyjaciół, oddolną inicjatywą. Była kolektywem pracującym nad artystycznymi zdarzeniami. Była romantycznym marzeniem o artystycznej rewolucji i wymknięciu się władzy establishmentu. Była miejscem, a właściwie całym zbiorem miejsc. Zrujnowaną kamienicą w śródmieściu Warszawy w przededniu gentryfikacji. Willą na Saskiej Kępie. Kordegardą wyburzonej hali targowej z przełomu XIX i XX wieku. Sutereną w biurowcu w centrum miasta. Była także wielokrotnie nomadycznym projektem bez stałej przestrzeni i siedziby.
Tym wszystkim Czułość była, dawniej i jeszcze przed chwilą. Czym będzie? Wystawa „Ego Trip” jest przedstawieniem prac fotograficznych, ale zarazem poszukiwaniem odpowiedzi na to pytanie. Znaleźć ją można tylko w fotograficznych obrazach; bo jedno co jest pewne: Czułość jest bardziej kondycją przeżywania i działania niż dyskursem. Na wystawie znajdują się więc prace wszystkich artystów, którzy tworzą obecnie w kręgu Czułości. Pokazujemy tak mało prac jak się da, by każda pozostała widzialna – i jednocześnie nie mniej, niż trzeba, by stworzyć szansę do ujawnienia się wspólnego ducha, który je wszystkie przenika.”
Wernisaż wystawy odbędzie się 11 września 2015 roku, o godzinie 18:00, w Galerii EGO, przy ul. Stanisława Wyspiańskiego 41/3, w Poznaniu. Więcej informacji znajdziecie pod adresem galeriaego.pl, lub na stronie facebookowej wydarzenia