“Widok” Weroniki Ławniczak w nowej siedzibie Galerii Czułość

Autor: Michał Chrzanowski

19 Kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Przemijanie oraz poszukiwanie własnego miejsca w świecie - tak w kilku słowach można opisać zdjęcia składające się na wystawę “Widok” autorstwa Weroniki Ławniczak. Wernisaż odbędzie się już w najbliższy czwartek, 21 kwietnia w Warszawie.

Widok to druga solowa wystawa Weroniki Ławniczak, którą galeria Czułość inauguruje swoją działalność w nowej siedzibie. Zaprezentowane prace składają się na opowieść o poszukiwaniu własnego miejsca - w tym najbardziej podstawowym, egzystencjalnym rozumieniu.

“Zaciera się granica między tym, co jest ciałem, a tym, co już go tylko dotyka. Nie ma wnętrza i zewnętrza, tak jak nie ma wyraźnie zaznaczonej linii między okiem i tym, na co ono spogląda. Człowiek wrasta w krajobraz, jego emocje ten krajobraz żłobią, nadają mu charakter. To już nie portret człowieka, ale natury, kapryśnej jak medium, którym posługuje się autorka” - mówi kuratorka wystawy Hanna Rydlewska.

Ciało w wodzie zyskuje lekkość. W obiektywie Weroniki Ławniczak staje się pejzażem. Oglądane z różnych perspektyw, zamienia się w abstrakcję.

“Zgromadzone w Czułości zdjęcia odwołują się do tematów charakterystycznych dla artystki. Wśród nich - wpisany w kontekst zawłaszczającej wszystko natury - wybija się motyw przemijania. O ile jednak pierwsza indywidualna wystawa autorki prezentowała świat po katastrofie, o tyle „Widok” bardziej przypomina fotograficzną medytację nad tym, co nieuchronne” - dodaje Rydlewska.

Wernisaż wystawy odbędzie się 21 kwietnia 2016 w nowej siedzibie Galerii Czułość (ul. Brzozowska 27/29, Warszawa). Ekspozycję będzie można oglądać do 29 maja bieżącego roku. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.czulosc.com.

Weronika Ławniczak (ur. 1985 roku) - polska artystka, absolwentka wydziału Komunikacji Multimedialnej w Katedrze Fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Jej prace były prezentowane na wystawach między innymi w Galeria The Painters (Nowy Jork), Galeria Platan (Budapeszt), International Art Festival (Walencja) czy Eddie the Eagle Museum (Amsterdam).

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3