Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
On, ona, ono, to... Każdy poszukuje swojego "pohib". Słowo to w przekładzie na polski oznacza "ruch". Używane jest również - zazwyczaj w kręgu znajomych i przyjaciół, którzy w lot wychwytują jego znaczenie - na określenie powabu, sex-appealu, fascynacji i czaru pomieszanych z tajemniczością czy pewnego rodzaju niepokojem.
Wystawa jest wyprawą do wnętrza i duszy Rolkego, pokazaniem nieznanego oblicza autora kojarzonego do tej pory głównie z pracami reportażowymi i dokumentalnymi. Składa się na nią wybór zdjęć - krajobrazu, martwej natury, człowieka - oraz listów autora. W każdym z nich ukryty jest pohib. Całość opatrzona jest również tekstami Justyny Sobolewskiej, dziennikarki tygodnika "Polityka" oraz dr. Marka Kochana z Uniwersytetu Warszawskiego - odnoszą się do wystawy subiektywnie, jako kobieta i mężczyzna.
Tadeusz Rolke, nazywany nestorem polskiej fotografii reportażowej oraz dokumentalistą wielokulturowym, jest autorem wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych (m.in. "Fotografowałem lata sześćdziesiąte i nie tylko...", "Rozproszenie", "Wir waren hier", "Studio Rolke", "Czas wolny. Fotografie"). Współpracował z prestiżowymi pismami w Polsce i za granicą (Stern, die Zeit, der Spiegel), zajmował się fotografią mody, jego zdjęcia można zobaczyć w albumach. Wykładał na Uniwersytecie Warszawskim i Warszawskiej Szkole Fotografii, został odznaczony Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
Kuratorem wystawy jest Waldemar Zdrojewski.
Szczegóły na stronie: www.obserwacja.art.pl
Tadeusz RolkePohib
Wernisaż: 29.11.2013, godz. 19:05
Termin: 30.11.2013-24.01.2014
Galeria Obserwacja
ul. Tarczyńska 3
Warszawa