Akcesoria
Godox iFlash - niedrogie lampy w stylu retro na początek
Projekt "Nieśmiertelni" Krystiana Bielatowicza to cykl portretów potomków dwunastu starożytnych kultur z terenu Meksyku (m.in. Majów, Azteków, Mizteków). Kultury te zostały odkryte w 1492 roku, ale zostały wyniszczone przez konkwistadorów, którzy wtargnęli na terytorium Nowego Świata, aby zagrabić całe jego bogactwo. Indianie stracili swoje wielowiekowe kultury i zostali zmuszeni do wiary chrześcijańskiej, a na miejscu piramid i świątyń powstały kościoły. Dzisiaj już nie ma tych wielkich cywilizacji, ale są ich potomkowie, w których płynie krew dawnych przodków. Na ich twarzach widać rysy, których nie wymaże czas. Stali się Nieśmiertelni.
Krystian Bielatowicz w celu zgłębienia dawnych kultur i sportretowania tych cywilizacji, w latach 2009-2011 eksplorował tereny Meksyku, a w szczególności stany Chiapas i Jukatan. W 2012 roku Krystian będzie kontynuował projekt, fotografując kolejne kultury: Huicholes, Mextecos, Zapotecos, Totonacos, Tarahumaras, Purepechas, Yaqui, Seri.
Portrety z cyklu "Nieśmiertelni" zdobyły w 2010 roku nagrody w konkursach: BZWBK Press Foto (I Nagroda w Kategorii Portrety - fotoreportaż) oraz Grand Press Photo (II Nagroda w Kategorii Ludzie).
Krystian Bielatowicz jest fotografem, producentem multimedialnym, twórcą foto-videokastów oraz archeologiem. Specjalizuje się w społecznej fotografii dokumentalnej, portretach oraz fotografii podróżniczej. Współpracuje na stałe z Nikon Polska, Akademią Nikona, Szerokim Kadrem oraz nowojorską organizacją Vision Project. Publikował m.in. w National Geographic Polska, Newsweek Polska, Polityce oraz Dużym Formacie. Zdobyte nagrody i wyróżnienia: Grand Press Photo, BZ WBK Press Photo, Newsreportaż, Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic Polska, Międzynarodowy Konkurs Fotografii Górskiej "Przestrzeń Życia". Strona internetowa: www.bielatowicz.com.
Mecenasem projektu jest Nikon Polska. Prace wydrukowane przez Epson Polska.
Krystian Bielatowicz "Nieśmiertelni"
Wernisaż: 08.12.2011, godz. 18:00
Termin: 09-14.12.2011
Galeria Korytarz / Instytut Archeologii UW / Szkoła Główna
Krakowskie Przedmieście 26/28
Warszawa