Creators’ App - nowa apka do obsługi aparatów Sony już dostępna

Autor: Maciej Luśtyk

10 Marzec 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Sony prezentuje nową aplikacje do zdalnej obsługi aparatu i przesyłania zdjęć, która da nam także dostęp do chmury Creators’ Cloud.

Kilka tygodni temu Sony zapowiedziało produkt, który ma być kluczowy dla dalszego rozwoju marki. Czerpiąca z niektórych rozwiązań Adobe, chmura Creators’ Cloud ma być wszystkim, czego do szczęścia mogą potrzebować współcześni twórcy - od serwisu do dzielenia się swoimi pracami i odkrywania twórczości innych, poprzez wirtualny dysk i aplikację do edycji online aż po rozwiązanie do bezpośredniego przesyłania materiału z kamery na komputery naszych współpracowników.

Creators' App to zdalna obsługa aparatu, wygodne zarządzanie zdjęciami i dostęp do chmury Sony

Furtką do świata wirtualnych usług Sony jest nowa aplikacja mobilna Creaors’ App, która zastępuje dotychczasową apkę Imaging Edge. Dlatego też nadal jej podstawowymi funkcjami są zdalna obsługa aparatu i transfer zdjęć przez Wi-Fi oraz Bluetooth.

Wydaje się, że producent postarał się, by funkcje te wypadały lepiej niż w przypadku pierwowzoru. Uwagę zwraca szczególnie opcja zarządzania zdjęciami, która pozwoli na dostęp do zdjęć zarówno wtedy gdy aparat jest wyłączony i która umożliwia dość rozbudowaną wstępną selekcję z poziomu urządzenia mobilnego. Otrzymujemy np. możliwość flagowania czy transferu wyłącznie „zakluczykowanych” zdjęć.

Wybrane zdjęcia (lub te wykonywane na bieżąco) możemy oczywiście przesłać też od razu także be firmowej chmury CC, która w przypadku posiadania aparatu Sony zaoferuje nam 25 GB darmowej przestrzeni dyskowej. Niebawem pojawić mają się także płatne plany 100 i 500 GB, ale te nie są jeszcze dostępne, a producent nie zdradza na razie ich ceny.

Oprócz tego, aplikacja daje nam także dostęp do platformy społecznościowej Discover i pozwala na dokonanie update’u firmware’u aparatu z poziomu smartfona. Jednym słowem zapowiada się na ciekawy software, który miejmy nadzieję zostanie lepiej zoptymalizowany niż ciesząca się złą sławą apka Imaging Edge Mobile.

Skąd pobrać?

Aplikacje Creators’ App możecie pobrać na urządzenia Android oraz iOS za pośrednictwem sklepów Google Play i App Store.

Niestety na chwilę obecną, nowa aplikacja wspiera wyłącznie modele Sony A7 IV i Sony ZV-1F. Tej wiosny producent planuje rozszerzyć wsparcie o modele A7R V, FX3 oraz FX30. Do współpracy z aplikacją konieczne jest zaktualizowanie fimrware’u aparatów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie creatorscloud.sony.net.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Final Cut Pro 11 - magnetyczne maski, inteligentny tracking, automatyczne transkrypcje i usprawniony workflow. Apple na dobre bierze się za flagowy edytor wideo
Final Cut Pro 11 - magnetyczne maski, inteligentny tracking, automatyczne transkrypcje i...
Po 13 latach Apple prezentuje w końcu kolejną wersje programu do edycji wideo Final Cut Pro. Nowa odsłona nie wprowadza rewolucji, ale wreszcie otrzymuje funkcje, dzięki którym może...
4
Nowości AI w Adobe Photoshop, Lightroom i Premiere - rewolucja w pracy kreatywnej nabiera rozpędu
Nowości AI w Adobe Photoshop, Lightroom i Premiere - rewolucja w pracy kreatywnej nabiera rozpędu
Podczas konferencji Adobe Max producent oprogramowania przedstawił i zapowiedział szereg nowych funkcji opartych o AI, które jeszcze bardziej ułatwią pracę w programach graficznych....
29
Adobe Content Authenticity - producent przygotowuje aplikację webową do przypisywania i podglądu certyfikatów autentyczności
Adobe Content Authenticity - producent przygotowuje aplikację webową do przypisywania i podglądu...
W ramach rozwoju inicjatywy CAI / C2PA Adobe wprowadza platformę, która ułatwić ma przypisywanie i podgląd specjalnych metadanych poświadczających oryginalność cyfrowych plików.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj