Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Samsung Galaxy Fold to smartfon i tablet w jednym, nad którym prace trwały od 2011 roku. Jednak czy mamy do czynienia z przyszłością urządzeń mobilnych czy raczej z ciekawostką, która przeminie?
O rozkładanym urządzeniu łączącym kompaktowe wymiary smartfona z funkcjonalnością tabletu marzono on lat. W 2011 roku Samsung pierwszy prototyp ze składanym ekranem i od tamtej pory firma starała się rozwinąć tę technologię. Efektem prac jest Galaxy Fold - rozwiązanie rodem z przyszłości, które ma zapewniać nowe doświadczenia mobilne.
- Samsung rozpoczyna nowy rozdział w historii urządzeń mobilnych, zmieniając możliwości smartfonu, jaki znaliśmy do tej pory. Galaxy Fold wprowadza zupełnie nową kategorię, która dzięki naszemu wyświetlaczowi Infinity Flex stwarza nieznane dotąd możliwości - powiedział DJ Koh, President and CEO of IT & Mobile Communications Division, Samsung Electronics. - Stworzyliśmy Galaxy Fold dla tych, którzy pragną sprawdzić możliwości wysokiej klasy składanego urządzenia wykraczającego poza ograniczenia tradycyjnego smartfonu.
Sednem całej konstrukcji jest ekran - a raczej dwa wyświetlacze, z czego jeden jest w pełni składany. Mniejszy (znajdujący się na obudowie) to Super AMOLED HD (21:9) o przekątnej 4,6 cala. Drugi to ekran wewnętrzny (7,3 calowy QXGA Dynamic AMOLED 4,2:3) który nie tylko się zgina, ale też można go całkowicie złożyć. Samsung opracował nową warstwę polimerową i stworzył wyświetlacz o ok. 50% cieńszy niż typowy ekran wykorzystywany w smartfonie.
- Właściwości nowego materiału sprawiają, że Galaxy Fold zachowuje elastyczność będąc równocześnie mocnym i wytrzymałym. Galaxy Fold otwiera się i zamyka niczym książka. W celu uzyskania takiego efektu, firma Samsung opracowała specjalne zawiasy z wieloma punktami domykającymi. System schowany jest w obudowie, która zapewnia smukły i elegancki wygląd urządzenia - zaznacza producent.
Złożony Galaxy Fold z powodzeniem może posłużyć jako smartfon, z którego zadzwonimy czy napiszemy wiadomości. Jednak po rozłożeniu umożliwia efektywną pracę z wieloma aplikacjami (można otworzyć do trzech aktywnych aplikacji równocześnie) czy przeglądanie cyfrowych czasopism, oglądanie filmów czy treści w rozszerzonej rzeczywistości (AR).
Pod względem fotograficznym nowy Galaxy Fold zapewnia jeszcze więcej aparatów niż flagowe smartfony z linii Galaxy S10. Producent zdecydował się zaimplementować aż sześć aparatów.
Tylny panel
Panel po rozłożeniu
Przedni panel
Firma Samsung wyposażyła Galaxy Fold w wydajny procesor nowej generacji i 12 GB pamięci RAM, dzięki czemu wydajność i szybkość działania mają być na najwyższym poziomie, jak w przypadku pracy na komputerze. Do tego system podwójnych akumulatorów (łącznie 4380mAh) został zaprojektowany tak, by sprostać wysokim wymaganiom użytkowników.
Samsung Galaxy Fold niebawem powinien pojawić się w sprzedaży. Za urządzenie zapłacimy 1980 dolarów. Jak na razie nie wiadomo kiedy (i czy w ogóle) Galaxy Fold będzie dostępny na polskim rynku.