"W subiektywie" - architektura w fotografii

Autor: Łukasz Kacperczyk

11 Styczeń 2006
Artykuł na: 2-3 minuty
Miesięcznik "Architektura-murator" wprowadza nową rubrykę, w której będą prezentowane prace fotografów architektury. W pierwszym odcinku działu "W subiektywie" obejrzymy zdjęcia Helene Binet.

Rubrykę "W subiektywie" redaguje Aleksandra Stępnikowska, której pomaga fotograf Juliusz Sokołowski. W styczniowym wydaniu "Architektury-muratora" obejrzymy prace Helene Binet. W lutym czeka nas prawdziwa uczta - zdjęcia znakomitego Andreasa Gursky'ego. Polecamy.

fot. Helene Binet

Poniżej informacja prasowa wydawcy.

W SUBIEKTYWIE - galeria światowej sławy fotografików w "Architekturze-murator"

Miesięcznik "Architektura-murator" ma nową rubrykę fotograficzną W SUBIEKTYWIE. Będą w niej prezentowane zdjęcia światowej sławy fotografików przestrzeni. Fotografie pokazywane w rubryce to osobista wizja architektury i jej związków z otoczeniem, wyraz indywidualności ich autorów - stąd nazwa rubryki.

W styczniowym W SUBIEKTYWIE prezentowane są zdjęcia Helene Binet, która współpracowała między innymi z architektami: Raoulem Bunschotenem, Davidem Chipperfieldem, Tonym Frettonem, Zahą Hadid, Johnem Hejdukiem, Danielem Libeskindem, Zvim Heckerem, Peterem Zumthorem, Caruso St Johnem oraz pracowniami: Sauerbruch Hutton architects i Coop Himmelb(l)au. Ponadto zajmuje się fotografowaniem architektury modernistycznej, m.in. budynków Alvara Aalto, Sigurda Lewerentza, Dimitrisa Pikionisa, Dom H.van der Laana i Le Corbusiera, a także fotografowaniem krajobrazu. Jej celem jest nie tyle dokumentacja obiektu, co jego interpretowanie, dzięki czemu zdjęcie nabiera cech niezależnego dzieła sztuki. Prace Helene Binet prezentowano na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych, tworzone przez nią fotografie złożyły się na kilka znanych monografii współczesnych architektów.

W lutowym numerze "Architektury-murator" będą prezentowane zdjęcia Andreasa Gursky'ego.

Wyboru fotografów, których twórczość jest pokazywana w nowej kolumnie, dokonują jej autorka Aleksandra Stępnikowska i znany fotograf architektury Juliusz Sokołowski.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
World Press Photo nie chce na gali rosyjskiego fotografa. Podtrzymuje jednak decyzję o nagrodzie
World Press Photo nie chce na gali rosyjskiego fotografa. Podtrzymuje jednak decyzję o nagrodzie
Ciąg dalszy zamieszania wokół wyróżnienia Mikhaila Tereschenko w tegorocznym World Press Photo. Organizacja podtrzymuje nagrodę, ale cofa zaproszenie dla fotografa na galę...
18
Fujifilm podnosi ceny materiałów analogowych. Ceny filmów wzrosną nawet o 50%
Fujifilm podnosi ceny materiałów analogowych. Ceny filmów wzrosną nawet o 50%
Fujifilm kolejny raz podnosi ceny filmów analogowych. Tym razem podwyżki wynoszą od 21 do nawet 52%. Póki co zmiany dotyczą rynku japońskiego, ale z dużym prawdopodobieństwem w...
6
Zakaz fotografowania wchodzi w życie na dobre. Od 17 kwietnia grozi nam grzywna, areszt lub konfiskata sprzętu
Zakaz fotografowania wchodzi w życie na dobre. Od 17 kwietnia grozi nam grzywna, areszt lub...
Formalnie zakaz fotografowania poszczególnych obiektów funkcjonuje w Polsce już od kilku lat, jednak ze względu na brak jednolitego znaku zakazu przepis ten nie mógł być skutecznie...
276
Powiązane artykuły