Lexar wraca na polski rynek. Dostawy nowych serii już na początku lipca. Na Karty XQD i CFast przyjdzie nam jednak poczekać

Autor: Maciej Luśtyk

29 Czerwiec 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Dobra wiadomość dla fotografów przywiązanych do produktów Lexar. Po rocznej nieobecności marka oficjalnie powraca na polski rynek, a już niebawem na sklepowych półkach znajdziemy pełną ofertę najnowszych produktów.

Niemal równo rok temu, dotychczasowy właściciel marki Lexar, Micron Technology zszokował świat fotografii informacją o zaprzestaniu produkcji akcesoriów z jej logiem. Po kilku miesiącach markę uratowali chińczycy (Longsys Electronics), który wykupili do niej prawa i zapowiedzieli jej dalszy rozwój.

Po listopadowym komunikacie dystrybutora wiedzieliśmy, że o linię popularnych nośników pamięci możemy być już spokojni. Jednak dopiero teraz pierwsze serie akcesoriów wyprodukowanych przez nowego właściciela trafiają do sprzedaży, a marka oficjalnie powraca na polski rynek.

Szybkie karty pamięci i zupełnie nowe produkty

- Nowy właściciel dłużej niż wstępnie planowano wdrażał niezbędne procedury produkcyjne, testowe i logistyczne. Wreszcie jednak możemy oficjalnie potwierdzić - pierwsza dostawa jest w drodze. Już od poniedziałku 2 lipca produkty będą dostępne dla naszych partnerów handlowych, w sprzedaży detalicznej powinny więc pojawić się dzień-dwa później. - mówi Mariusz Wyrwa, prezes zarządu My Adventure Sp. z o.o., dystrybutora marki. - Wśród produktów, które już za chwilę znajdą się na sklepowych półkach mamy najbardziej wyczekiwane serie kart pamięci: SD z serii 1000x i 2000x oraz Compact Flash 1066x. Dopełnieniem są karty cFast serii 3500x, microSD oraz czytniki i pendrive’y. Nieco gorsze wieści mamy dla posiadaczy sprzętu obsługującego standard XQD – ze względów technologicznych karty te będą dostępne najprawdopodobniej dopiero pod koniec III kwartału 2018 roku. Podobnie rzecz ma się z najszybsza serią kart cFast 3600x - jej także należy spodziewać się później. O terminach dostaw będziemy oczywiście informowali odrębnymi komunikatami.

Dystrybutor informuje także o planach rozszerzenia portfolio produktowego marki. “Na ten rok zapowiedziano premiery przenośnych, zewnętrznych dysków SSD, kart microSD ze zwiększonym parametrem zapisu dedykowanych do nagrywania wideo w najwyższych rozdzielczościach czy pendrive’a zabezpieczającego zapisane na nim dane przy pomocy odcisku palca.” - czytamy w informacji prasowej.

Nowy właściciel, ale co z jakością?

Czy będąc pod skrzydłami chińskiej firmy, marka będzie oferowała produkty takiej samej jakości jak dotychczas? Wiele osób podchodzi zapewne do tej kwestii z obawą. Miejmy nadzieję, że niepotrzebnie. Oprócz marki, nowy właściciel przejąć miał także dużą część zespołu (40 osób) oraz know-how, dzięki czemu produkty nadal reprezentować mają klasę Premium, oferując wysoki standard wykonania i niezawodność.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem myadventure.com.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
World Press Photo nie chce na gali rosyjskiego fotografa. Podtrzymuje jednak decyzję o nagrodzie
World Press Photo nie chce na gali rosyjskiego fotografa. Podtrzymuje jednak decyzję o nagrodzie
Ciąg dalszy zamieszania wokół wyróżnienia Mikhaila Tereschenko w tegorocznym World Press Photo. Organizacja podtrzymuje nagrodę, ale cofa zaproszenie dla fotografa na galę...
18
Fujifilm podnosi ceny materiałów analogowych. Ceny filmów wzrosną nawet o 50%
Fujifilm podnosi ceny materiałów analogowych. Ceny filmów wzrosną nawet o 50%
Fujifilm kolejny raz podnosi ceny filmów analogowych. Tym razem podwyżki wynoszą od 21 do nawet 52%. Póki co zmiany dotyczą rynku japońskiego, ale z dużym prawdopodobieństwem w...
6
Zakaz fotografowania wchodzi w życie na dobre. Od 17 kwietnia grozi nam grzywna, areszt lub konfiskata sprzętu
Zakaz fotografowania wchodzi w życie na dobre. Od 17 kwietnia grozi nam grzywna, areszt lub...
Formalnie zakaz fotografowania poszczególnych obiektów funkcjonuje w Polsce już od kilku lat, jednak ze względu na brak jednolitego znaku zakazu przepis ten nie mógł być skutecznie...
276
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)