Branża
Nowe AI tworzy całe sesje na podstawie prostych fotek odzieży. Nie potrzeba już ani modela ani fotografa
Zakres zajęć obejmuje kształcenie w obszarach fotografii kreacyjnej, dokumentalnej, konceptualnej i reklamowej, a studenci będą mieli do wyboru także inne pracownie dostępne na wydziale, w tym zajęcia z animacji, działań audiowizualnych, multimedialnych, komunikacji wizualnej, projektowania publikacji multimedialnych i książki artystycznej, sztuki w przestrzeni publicznej, strategii kuratorskich i technik wystawienniczych, malarstwa, rysunku, rzeźby i działań przestrzennych.
Pierwsze dwa lata poświęcone zostaną na rozwój umiejętności technicznych i koncepcyjnych słuchaczy. Na trzecim roku studenci będą pracować nad swoim dyplomem. W przyszłości planowane jest również otwarcie fotograficznych studiów magisterskich.
Do dyspozycji słuchaczy zostanie oddane studio fotograficzne, ciemnia i profesjonalny sprzęt fotograficzny, w tym aparaty Canon EOS 5D Mark III, Hasselblad H4D i Sinar. Wśród wykładowców znajdą się między innymi Paweł Bownik, Tomasz Lazar, Łukasz Skąpski, Maix Mayer,, Hubert Czerepok, Karol Hordziej i Paweł Kula.
Wydział Malarstwa i Nowych Mediów oferuje swoim studentom zagraniczne wymiany, wypożyczalnie sprzętu fotograficznego, filmowego i dźwiękowego, pracownie do postprodukcji i bogatą Mediatekę.
Na rok akademicki 2015/2016 planowane jest przyjęcie 8 osób. Elektroniczna rekrutacja trwa od 18 do 31 maja 2015 roku. Kolejnym etapem są dwudniowe egzaminy zaczynające się 29 czerwca 2009 roku.
Więcej szczegółów odnośnie rekrutacji znajdziecie na stronie akademiasztuki.eu