Studiuj fotografię na Akademii Sztuki w Szczecinie

Autor: Maciej Luśtyk

20 Kwiecień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Wraz z początkiem roku akademickiego 2015/2016 ruszają licencjackie studia fotograficzne na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Specjalność ma przygotować do pracy w zawodach związanych z fotografią i dać możliwość rozwoju w obszarach sztuki współczesnej. Rekrutacja trwa do 31 maja 2015.

Zakres zajęć obejmuje kształcenie w obszarach fotografii kreacyjnej, dokumentalnej, konceptualnej i reklamowej, a studenci będą mieli do wyboru także inne pracownie dostępne na wydziale, w tym zajęcia z animacji, działań audiowizualnych, multimedialnych, komunikacji wizualnej, projektowania publikacji multimedialnych i książki artystycznej, sztuki w przestrzeni publicznej, strategii kuratorskich i technik wystawienniczych, malarstwa, rysunku, rzeźby i działań przestrzennych.

Pierwsze dwa lata poświęcone zostaną na rozwój umiejętności technicznych i koncepcyjnych słuchaczy. Na trzecim roku studenci będą pracować nad swoim dyplomem. W przyszłości planowane jest również otwarcie fotograficznych studiów magisterskich.

Do dyspozycji słuchaczy zostanie oddane studio fotograficzne, ciemnia i profesjonalny sprzęt fotograficzny, w tym aparaty Canon EOS 5D Mark III, Hasselblad H4D i Sinar. Wśród wykładowców znajdą się między innymi Paweł Bownik, Tomasz Lazar, Łukasz Skąpski, Maix Mayer,, Hubert Czerepok, Karol Hordziej i Paweł Kula.

Wydział Malarstwa i Nowych Mediów oferuje swoim studentom zagraniczne wymiany, wypożyczalnie sprzętu fotograficznego, filmowego i dźwiękowego, pracownie do postprodukcji i bogatą Mediatekę.

Na rok akademicki 2015/2016 planowane jest przyjęcie 8 osób. Elektroniczna rekrutacja trwa od 18 do 31 maja 2015 roku. Kolejnym etapem są dwudniowe egzaminy zaczynające się 29 czerwca 2009 roku.

Więcej szczegółów odnośnie rekrutacji znajdziecie na stronie akademiasztuki.eu

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
World Press Photo nie chce na gali rosyjskiego fotografa. Podtrzymuje jednak decyzję o nagrodzie
World Press Photo nie chce na gali rosyjskiego fotografa. Podtrzymuje jednak decyzję o nagrodzie
Ciąg dalszy zamieszania wokół wyróżnienia Mikhaila Tereschenko w tegorocznym World Press Photo. Organizacja podtrzymuje nagrodę, ale cofa zaproszenie dla fotografa na galę...
18
Fujifilm podnosi ceny materiałów analogowych. Ceny filmów wzrosną nawet o 50%
Fujifilm podnosi ceny materiałów analogowych. Ceny filmów wzrosną nawet o 50%
Fujifilm kolejny raz podnosi ceny filmów analogowych. Tym razem podwyżki wynoszą od 21 do nawet 52%. Póki co zmiany dotyczą rynku japońskiego, ale z dużym prawdopodobieństwem w...
6
Zakaz fotografowania wchodzi w życie na dobre. Od 17 kwietnia grozi nam grzywna, areszt lub konfiskata sprzętu
Zakaz fotografowania wchodzi w życie na dobre. Od 17 kwietnia grozi nam grzywna, areszt lub...
Formalnie zakaz fotografowania poszczególnych obiektów funkcjonuje w Polsce już od kilku lat, jednak ze względu na brak jednolitego znaku zakazu przepis ten nie mógł być skutecznie...
276
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)