Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Organizowany przez Muzeum Historii Naturalnej (Natural History Museum) w Londynie konkurs Wildllife Photographer of the Year, który odbywa się już po raz 56, w tym roku przyciągnął ponad 49 tys. zgłoszeń, nadesłanych przez zawodowców i amatorów z 86 krajów świata. Zdjęcia, jak co roku, rywalizowały w 16 kategoriach sekcji profesjonalnej i 3 kategoriach wiekowych, kierowanej do młodych fotografów sekcji Young Competition.
Oficjalne wyniki konkursu poznamy dopiero w październiku, ale organizatorzy już teraz prezentują selekcję zdjęć, które otrzymały specjalne wyróżnienia i które mają zaostrzyć nasz apetyt na danie główne, czyli finałową galerię 100 najlepszych zdjęć przyrodniczych ostatniego roku, które przez następny rok będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej w londyńskim MHN oraz wystawach objazdowych.
Wiele z moich ulubionych zdjęć tegorocznej edycji, to właśnie fotografie, które znalazły się w gronie wyróżnionych. W tym roku uwagę zwraca przede wszystkim różnorodność podejmowanych tematów i styli - wśród zwycięzców znaleźli się przedstawiciele aż 25 różnych narodowości. Szczególnie odznaczają się jednak prace młodych fotografów, tworzących nową generację pasjonatów przyrody - mówi przewodnicząca jury, Roz Kidman Cox.
Zwycięzców głównych kategorii i zdobywcę tytułu Fotografa Roku poznamy 16 października, podczas gali finałowej, która po raz pierwszy będzie transmitowana online, dzięki czemu będą mogli uczestniczyć w niej widzowie z całego świata.
Wystawa pokonkursowa rusza z kolei zaraz po gali i potrwa do 6 czerwca 2021 roku. Ekspozycję można oglądać codziennie w godzinach 11:00-17:00. Bilety w cenach 9,95 - 16,50 funtów.
Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie nhm.ac.uk.