Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Seria ”Urban Self-portrait” jest częścią większego projektu o nazwie “I am here”, w którym artystka bada zależności między osobą a miejscem. Anna di Prospero wykonuje swoje autoportrety w różnych okolicznościach, jednak nigdy jej osoba nie jest głównym elementem zdjęcia, a jedynie częścią przemyślanej kompozycji opartej na dialogu człowieka z architekturą. "Zawsze byłam zaintrygowana współczesną architekturą. Jest symbolem teraźniejszości, a moim celem jest pokazanie siebie jako integralnej części naszych czasów” - mówi artystka.
Na wykonywanych przez nią zdjęciach współczesne budownictwo traci swoją zwykłą funkcję, stając się dynamicznym, wchodzącym w interakcję z człowiekiem elementem scenerii, który służy artystce do budowania ciekawych wizualnie kadrów. “Interesuje mnie to jaki wpływ na człowieka wywiera przestrzeń, w której się znajduje oraz zależność między naszymi przeżyciami, a sposobem postrzegania danych miejsc. Istnieje wiele rodzajów przestrzeni: prywatna, publiczna, społeczna, ale to człowiek ją definiuje.” - dodaje.
Anna di Prospero to 26-letnia fotografka z Rzymu. Jej fotografie zyskały popularność dzięki serwisowi Flickr i były wyróżniane w wielu konkurach fotograficznych, między innymi w Sony World Photography Awards i International Photography Awards. W swoich pracach podejmuje temat wzajemnych zależności między człowiekiem a miejscem. Autorka wielu wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.
Więcej zdjęć włoskiej artystki znajdziecie na stronie anndiprospero.com.
Wszystkie zdjęcia wykorzystane za zgodą autora.