Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Backstage sesji zdjęciowej Mateusza Sadowskiego i Marcina Różyca dla magazynu "Maj". Wideo: miastogoryli.com
Po całkowicie interaktywnej wystawie pokazywanej w Bunkrze Sztuki w roku 2012 druga odsłona Sekcji eksperymentalnej przybierze kształt drukowanego magazynu "Maj". Do pracy nad projektem zaproszono specjalistów, którzy w swojej codziennej pracy zajmują się zawodowo modą. Rezultatem ich pracy będzie 200-stronicowy magazyn zawierający teksty, ilustracje, eseje wizualne oraz sesje zdjęciowe. Twórcy Sekcji eksperymentalnej inspirowali się pierwszym polskim magazynem lifestyle'owym "Ty i ja".
Zgodnie z eksperymentalną ideą Sekcji zdecydowaliśmy się zaprosić do udziału w niej tych, którzy tworzą polską modę, komentują ją i przedstawiają. Każda z tych osób ma już ugruntowaną pozycję i projekty, z których jest znana. Magazyn "Maj" ma stanowić artystyczną refleksję na temat ich pracy i wrażliwości, a także stanowić przyczynek do myślenia o polskim stylu życia. Inspiracją dla nas był pierwszy polski magazyn lajfstajlowy "Ty i Ja" - mówi redaktor naczelna magazynu "Maj", Karolina Sulej.
Do pracy nad wspólnym magazynem zasiedli między innymi: Philip Niedenthal z "Harper's Bazaar", Mikołaj Komar z "K MAG", Janusz Noniewicz z Katedry Mody warszawskiej ASP, krytyk mody Marcin Różyc, wice naczelna "Przekroju" Hanna Rydlewska, producentka, managerka i organizatorka pokazów Anna Żurawska oraz fotografka Zuza Krajewska. Nad całością czuwa Raphaëlle Stopin, dyrektor artystyczna Festiwalu Fotografii Mody w Hyeres, która podjęła się roli doradczyni projektu.
Postępy w pracy nad magazynem możecie sledzić na bieżąco na: www.magazyn.photomonth.com