Spotkanie z Marianem Schmidtem w Poznaniu

Autor: Marta Sinior

16 Marzec 2007
Artykuł na: 2-3 minuty
Poznańska ASP zaprasza 24 marca 2007 roku na wykład z cyklu spotkań z ważnymi twórcami i teoretykami sztuki współczesnej. Tym razem akademia gościć będzie dyrektora Warszawskiej Szkoły Fotografii dr hab. Mariana Schmidta., który podczas spotkania opowie o poszukiwaniu transcendencji.
fot. Marian Schmidt, Łowicz 1976

Marian Schmidt urodził się w Żyrardowie w 1945 roku. Wychował się w Wenezueli i w Stanach Zjednoczonych. Jest uważany za człowieka renesansu. Poza fotografią, na której ostatecznie się skupił, jego twórczość obejmuje matematykę, reżyserie filmową, muzykę i dziennikarstwo. Schmidt jest autorem albumów: Hommes de science (wyd. Hermann, Paryż 1990), Marian Schmidt (wyd. Cercle d'art, Paryż 1994), Niecodzienne rozmowy z ks. Janem Twardowskim (wyd. Prószyński i S-ka, Warszawa 2000). Jest wykładowcą i dyrektorem Warszawskiej Szkoły Fotografii oraz członkiem agencji fotograficznej Rapho w Paryżu. Fotografię wykłada również w łódzkiej Szkole Filmowej, gdzie w 2002 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego w dyscyplinie artystycznej fotografia.

Na swoim koncie ma ponad pięćdziesiąt prestiżowych wystaw fotograficznych m. in. w Nowym Jorku, Berlinie, Paryżu, Londynie, Tokio, Zurychu, Dreźnie, (Solms), Kodak-Pathé (Paryż) oraz w kolekcjach prywatnych w Stanach Zjednoczonych, Francji, Szwajcarii, Niemcy, Włochy, Belgii, Islandii i Fort-de-France, Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Łodzi i Żyrardowie.

Jego fotografie znajdują się w zbiorach: Muzeum Fotografii w Charleroi (Belgia), Muzeum Folkwang (Essen), Bibliotece Narodowej (Paryż), Muzeum Narodowym (Gdańsk), Bibliotece Historii Współczesnej (Paryż), Ministerstwie Badań Naukowych i Technologii (Paryż), Muzeum Mazowsza Zachodniego (Żyrardów), Leica Polsce.

Wykład Mariana Schmidta odbędzie się w sobotę, 24 marca 2007 roku w nowym Budynku E, przy ul.Wolnica (około 150 metrów od głównego budynku ASP) w sali nr 31. Początek spotkania o godzinie 19. Wstęp wolny.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
OPPOwiadaj historie, czyli jak budować interesujące wizualne narracje
Storytelling to sztuka budowania historii, która wzbudza emocje, ale pozwala nam też dowiedzieć się czegoś nowego o świecie. I bez względu na to, czy jest to ambitna książka fotograficzna, czy...
22
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
OPPOwiadaj historie – wykorzystaj nowe możliwości smartfonów i twórz kreatywne ujęcia
Ćwicz uważność i buduj mikroprojekty. Rozbudź swoją kreatywność i twórz artystyczne kadry bezpośrednio w swoim smartfonie. Oto kilka rad i pomysłów, jak zrobić to z OPPO Find X8 Pro.
18
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
OPPOwiadaj historie - pokaż miasto i jego mieszkańców z Find X8 Pro
Metropolia to świetny poligon, który pozwala sprawdzić się w wielu dziedzinach fotografii: od architektury, przez uliczny portret i reportaż, po zdjęcia detalu i miejskiego krajobrazu....
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)