Branża
Nowe AI tworzy całe sesje na podstawie prostych fotek odzieży. Nie potrzeba już ani modela ani fotografa
W przyszłą sobotę, 24 września 2005 roku o godzinie 14 na Krakowskim Przedmieściu, odbędzie się wykład dr hab Mariana Schmidta pod tytułem "Jedenaście przykazań portretu fotograficznego". Spotkanie realizowane jest w ramach IX Warszawskiego Festiwalu Nauki.
Czy wiesz dlaczego niektóre portrety fotograficzne wywołują u widzów silne uczucia? Czy próbowałeś uwiecznić za pomocą swojego aparatu obraz, który będzie zwierciadłem ludzkiej duszy? Jeśli chcesz zmienić hobby w sztukę, przyjdź na Krakowskie Przedmieście posłuchać wykładu dyrektora Warszawskiej Szkoły Fotografii dr hab. Mariana Schmidta - autora albumów fotograficznych "Hommes de science" oraz "Niecodzienne rozmowy z ks. Janem Twardowskim".
Jedenaście przykazań portretu fotograficznego to otwarte spotkanie, na którym dyrektor Warszawskiej Szkoły Fotografii wyjaśni na podstawie prac najznakomitszych artystów, jak powstaje portret, wywierający silne wrażenie na widzu; dlaczego niektóre z fotografii odbieramy głębiej od innych; jak przekazać prawdę o człowieku za pomocą aparatu fotograficznego.
Marian Schmidt założył Warszawską Szkołę Fotografii w listopadzie 2000 roku. Jest to niepubliczna placówka oświatowa kształcąca w zakresie teorii i praktyki fotografii. Szkoła wychowuje nowe pokolenie artystów fotografików, jak również reporterów, dokumentalistów, fotografów mody i fotografów reklamowych.
Więcej informacji o szkole odnaleźć można na stronie www.wsfoto.art.pl
Wykład dr hab. Mariana Schmidta poświęcony portretowi odbędzie się 24 września 2005 roku o godzinie 14 na Krakowskim Przedmieściu w sali A Auditorium Maximum.