Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Kolor to jeden z najważniejszych elementów zdjęcia. Nieraz drobna zmiana tonacji zupełnie zmienia jego odbiór. Warto więc umieć nad nim panować. Oto 5 photoshopowych technik, dzięki którym nauczycie się dowolnie regulować kolorystykę obiektów na zdjęciach.
O tym, jak duży wpływ kolor ma na odbiór zdjęcia może świadczyć chociażby ogromna popularność filtrów i presetów, które pozwalają szybko zmienić charakter fotografii w programach do edycji. Nieraz nawet najzwyklejsze zdjęcie potraktowane w ten sposób nabiera wyrazu i przykuwa wzrok na dłużej. I choć zazwyczaj nie zachęcamy do przesadnej ingerencji w zdjęcia, w niektórych przypadkach, a w szczególności w pracy komercyjnej, umiejętność swobodnego i efektywnego manipulowania kolorami na zdjęciu może okazać się wyjątkowo przydatna
Zapewne nieraz mieliście do czynienia z sytuacją, w której zmiana koloru któregoś z elementów zdjęcia uzupełniłaby kompozycję, pozwoliła lepiej pokierować wzrok oglądającego, czy też sprawiłaby, że całość byłaby po prostu bliższa Waszej wizji. Zdarza się także trafić na klienta, który nie dostarczy pełnej gamy kolorystycznej produktu na sesję, ale chciałby by była uwzględniona na zdjęciach. Nieważne jaki jest powód, większość problemów z kolorem pozwoli rozwiązać Photoshop.
W powyższym wideoporadniku, fotograf Nathaniel Dodson z youtubowego kanału Tutvid zdradza 5 prostych sposób na efektywną zmianę kolorystyki właściwie dowolnego elementu zdjęcia. Część z przedstawianych technik, zapewne znana jest osobom lepiej zaznajomionym z programem, mimo to poradnik będzie nieocenioną pomocą zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych fotografów, którzy do tej pory nie mierzyli, lub nie potrafili zmierzyć się z podobnymi problemami. Na uwagę zasługuje w szczególności dość rzadko opisywana, a bardzo przydatna technika nr 5, w które do zmiany koloru wykorzystywana jest przestrzeń kolorystyczna LAB.
Film jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów, powinien być zrozumiały dla wszystkich.
Więcej ciekawych wideoporadników Nathaniela Dodsona odnośnie edycji zdjęć, filmów i grafiki znajdziecie na kanale Tutvid w serwisie Youtube.