Wielkoformatowa fotografia architektury i krajobrazu. Plener z Juliuszem Sokołowskim

Autor: Marcin Grabowiecki

26 Czerwiec 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Warsztaty "Wielkoformatowa fotografia architektury i krajobrazu" odbędą się 13, 14 i 15 lipca w kompleksie pałacowym w Małej Wsi koło Grójca (ok. 50 km od Warszawy). Jego organizatorzy nie chcą, aby był to typowy plener fotograficzny, ani kurs, a bardziej spotkanie. Każdy z uczestników ma mieć możliwość intensywnej pracy pod okiem Juliusza Sokołowskiego - jednego z najlepszych fotografów architektury w Polsce, z wykorzystaniem przygotowanego sprzętu i materiałów. Zapisy trwają do 30 czerwca.
fot. Juliusz Sokołowski

Podczas warsztatów "Wielkoformatowa fotografia architektury i krajobrazu" będzie okazja do pracy we wnętrzach, plenerze i ciemni. Na warsztaty złożą się:

  1. Spotkanie autorskie z Juliuszem Sokołowski (pokaz zdjęć, książek, wykład...)
  2. Wprowadzenie teoretyczne i praktyczne mające zapoznać uczestników z techniką wielkoformatową wykorzystywaną w fotografii architektury i pejzażu.
  3. Wielkoformatowa fotografia architektury. Technika analogowa i cyfrowa. Uczestnicy zapoznają się z pracą w technice analogowej i cyfrowej z wykorzystaniem przystawki.
  4. Przegląd portfolio. Przegląd prac uczestników pleneru, indywidualne konsultacje i wspólna dyskusja.

Juliusz Sokołowski, fotograf, polonista, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Założyciel koalicji Latarnik, komisarz Festiwalu Fotografii Czarno-Białej w Zakopane-Warszawa w 2002, od 1996 roku prowadzi autorski warsztat fotograficzny w Instytucie Kultury Polskiej UW. Od lat jest cenionym współpracownikiem pism o designie i architekturze wnętrz (A10, Mark, Dobre Wnętrze, Elle Decoration) oraz miesięcznika "Architektura-Murator". W 2005 roku wraz z Marcinem Czechowiczem reprezentował polską fotografię podczas międzynarodowej wystawy architektury i fotografii Form and non-form. A selection of Central European Photography of Architecture w Luksemburgu. Autor koncepcji i zdjęć do wielu książek, m. in. katalogu Powiększenie. Fotografia w czasach zgiełku (wyd. portal internetowy Latarnik, 2002) oraz albumów Adres (wyd. Latarnik I Dembud, 2004) i Antoni Rząsa. Prace (wraz z Magdaleną Ciszewską-Rząsą; wyd. Fundacja im. Antoniego Rząsy, portal internetowy Latarnik, 2004), JEMS Architektura (wyd. JEMS Architekci, 2011).

Koszt pleneru: 950 zł
Liczba miejsc ograniczona!
Zapisy trwają do 30 czerwca: kontakt@flatten.pl

W cenę wliczone są materiały wielkoformatowe (chemia, papiery), 2 noclegi i wyżywienie. Na miejscu uczestnicy korzystać będą z negatywowej ciemni fotograficznej.

Plener "Wielkoformatowa fotografia architektury i krajobrazu"
Prowadzący: Juliusz Sokołowski
Termin: 13-15 lipca

Pałac w Małej Wsi koło Grójca

Szczegóły na:

www.niebonabetonie.blogspot.com.

malawies.com.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Zostań władcą światła - jak przygotować i przeprowadzić udaną sesję portretową
Zostań władcą światła - jak przygotować i przeprowadzić udaną sesję portretową
O kuchnię zawodowej pracy i praktyczne porady zapytaliśmy doświadczonego fotografa Piotra Wernera. Publikujemy obszerne fragmenty jego bestsellerowego e-booka dla...
26
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Jak dbać o akumulatory? Poradnik użytkownika
Chcesz wiedzieć jak wydłużyć żywotność akumulatora i sprawić, by w każdej sytuacji zapewniał wydajną i wygodną pracę ze sprzętem? Z tego poradnika dowiesz się, jak zapewnić optymalne...
10
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Jak fotografować górskie kaskady i wodospady
Nie ważne czy są one głównym tematem, czy mniejszym elementem wizualnym w szerszej scenie. Zobacz, jak zamknąć w kadrze wartko płynące potoki, by ożywić zdjęcia górskich krajobrazów.
22