Test aparatu Sony Cyber-shot DSC-H1

Sony DSC-H1 to pierwszy w rodzinie Cyber-shotów aparat wyposażony aż w 12-krotny obiektyw, którego zakres odpowiada ogniskowej 36-432mm w aparacie małoobrazkowym. Jego imponujące możliwości potęgowane są przez zastosowany optyczny stabilizator obrazu, 2.5" ekran podglądu oraz 5-megapikselowy sensor obrazowy. Zapraszamy do lektury testu.

Autor: mmi

2 Czerwiec 2005
Artykuł na: 38-48 minut

7. PODSUMOWANIE I OCENA

Sony Cyber-shot DDC-H1 to niewątpliwie konstrukcja niezwykle interesująca. Liczne cechy takie jak 12-krotny obiektyw, 2.5-calowy ekran podglądu, bogata lista funkcji automatycznych i manualnych czy wreszcie 5-megapikselowy sensor stanowią nietuzinkowy pakiet, łączący jakże charakterystyczne cechy dla przedstawicieli sprzętu z różnorakiego segmentu.

Poza tymi cechami do szczególnych walorów aparatu z pewnością należy zaliczyć precyzyjną automatykę ekspozycji i balansu bieli, dzięki którym H1 umożliwia uzyskanie optymalnych efektów zdjęciowych z niezwykłą wręcz łatwością. Charakterystyczną cechą jest także ich wysokie nasycenie. Warto także podkreślić skuteczny system pomiaru ostrości i optyczną stabilizację obrazu, które w kombinacji z 5MP sensorem i wewnętrznym procesem wyostrzającym owocują finalnym efektem w postaci przyjemnych dla oka, ostrych obrazów. Jak zwykle także konstrukcji Sony nie można odmówić dobrego wrażenia ogólnej szybkości działania, na co składają się reakcja migawki, czas startowy, przetwarzanie. Na koniec wreszcie znakomita wydajność popularnych "paluszkowych" akumulatorów.

Na listę wad aparatu z pewnością należy wpisać zaskakująco wysoki poziom szumów (szczególnie przy ISO400), odrobinę zbyt delikatną konstrukcję obudowy, natomiast bardziej wymagającym użytkownikom przeszkadzać może brak kilku ważnych elementów funkcyjnych na "zewnątrz" korpusu oraz dość silna aberracja chromatyczna, którą na szczęście jednak można odrobinę stłumić. Podsumowując, jeśli szukamy średnio-zaawansowanego sprzętu o ponad przeciętnym zbliżeniu optycznym, z bardzo dobrą pracą automatyki i zadowalającą jakością obrazu, to Sony DSC-H1 jest godny polecenia. Test przeprowadzony został wg standardów DIWA, a testowany Cyber-shot uzyskał w kategorii 'kompakt zaawansowany' 77% co przekłada się na ocenę bardzo dobrą.

Sony Cyber-shot DSC-H1 uzyskał 77%

Jak zwykle zachęcamy do analizy przykładowych zdjęć (następna strona). Tym razem umożliwiamy jednak ściągnięcie wszystkich plików, tak by Nasi Czytelnicy samodzielnie mogli sprawdzić ich jakość na własnych komputerach lub też wykonując wydruki w domu czy w laboratoriach fotograficznych.

Polska premiera aparatu: 16 czerwca 2005 roku.

Oferta sklepu:

Kup ten aparat w sklepie Pstryk.pl kliknij

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
49
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
28
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
37
Powiązane artykuły