Canon PowerShot S100 - test

Canon PowerShot S100 to najmniejszy z zaawansowanych kompaktów na rynku. Oferuje 12,1-megapikselową matrycę CMOS i obiektyw 24-120 mm f/2.0-5.9. Poza tym nagrywa filmy Full HD i umożliwia zapis RAW-ów. Jednym słowem kieszonkowy aparat dla wymagających.

Autor: Marcin Falana

16 Grudzień 2011
Artykuł na: 38-48 minut


5. Menu i tryby odtwarzania
Menu Canona S100 zostało podzielone na trzy części: menu fotografowania, ustawień i Moje Menu. Poza tym w trybie odtwarzania do dyspozycji mamy menu odtwarzania i drukowania.

Menu fotografowania



Menu ustawień



Moje menu



Menu odtwarzania



Menu bezpośredniego drukowania



Tryby odtwarzania
Canon S100 oferuje przyjemny dla oka sposób przewijania zdjęć. Gdy przewijamy zdjęcia powoli aparat pokazuje je na całym ekranie. Podczas szybkiego przewijania za pomocą tylnej tarczy aparat pokazuje nam miniaturki, a pod zdjęciem widzimy datę. Ruch nawigatorem w górę/dół przenosi nas do kolejnego dnia, kiedy wykonywaliśmy zdjęcia.

zmiana wyświetlanej informacji - przycisk DISP.


Poza tym po wciśnięciu przycisku DISP. do dyspozycji mamy podstawowe informacje, informacje szczegółowe i miniaturkę zdjęcia z powiększonym punktem ostrości. Na uwagę zasługuje też możliwość przewijania powiększeń. Dzięki tej funkcji w łatwy sposób możemy porównać fragment kilku zdjęć. W modelu S100 możemy także wyświetlić dane GPS i histogram RGB.

powiększanie zdjęć i wyświetlanie miniatur



Podsumowanie
Menu Canon S100 nie nastręcza większych problemów. Po tygodniu fotografowania nabieramy nawyków, które pozwalają sprawnie zmieniać interesujące nas parametry. Ciekawym rozwiązaniem zaczerpniętym z lustrzanek jest Moje menu, które może sami zdefiniować. Menu odtwarzania znalazło się tylko w trybie odtwarzania co także jest wygodnym rozwiązaniem.

Jeżeli chodzi o odtwarzanie zdjęć Canon S100 daje wszystko co niezbędne łącznie z przewijaniem powiększeń, histogramem RGB i alarmem prześwietlenia. S100 oferuje także dużą liczbę miniaturek.

+ moje menu
+ menu odtwarzania dostępne tylko w trybie odtwarzania
+ przewijanie powiększeń
+ duża liczba miniaturek
+ alarm prześwietlania

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
49
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
28
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)