OrbitVu Alphashot 360 - fotografia produktowa 360 stopni

Alphashot 360 to najnowsze urządzenie OrbitVu umożliwiające wykonywanie animacji obracających się produktów o 360 stopni i umieszczenie ich w internecie. Pozwala to na obejrzenie sfotografowanego przedmiotu z każdej strony z możliwością przybliżania i obracania. Zapraszamy na test praktyczny OrbitVu Alphashot.

Autor: Marcin Falana

31 Październik 2013
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

Alphashot to rozbudowany i zautomatyzowany stół bezcieniowy do fotografii produktów. Alphashot umożliwia automatyczne wycinanie produktów z tła i umieszczanie ich na dowolnym tle. Poza tym w wersji Alphashot 360 możemy wykonywać animacje obracających się produktów. Dodatkowo możemy do nich przypisać odnośniki , które opisują i pokazują funkcjonalność naszego przedmiotu.

OrbitVu Alphashot 360

Urządzenie OrbitVu Alphashot jest dostępne w dwóch rozmiarach zależnie od gabarytów produktów jakie chcemy fotografować. W naszym przypadku jest to 35x35x25 cm i 5 kg (360 stopni - 3 kg), wersja Alphashot XL pozwala na fotografowanie przedmiotów o rozmiarach 50x70x30 cm, 10 kg.

Mniejszy Alphashot jest także dostępny w dwóch wersjach: Alphashot do standardowych zdjęć packshot, oraz Alphashot 360 do zdjęć 360 stopni. Posiadając standardowe urządzenie Alphashot możemy je rozbudować do Alphashot 360 ponieważ bazą jest ten sam zaawansowany "namiot" bezcieniowy. Całe urządzenie mierzy 65x63x88 cm więc zmieścimy je większym kącie studia czy biura. Do obsługi niezbędne jest też miejsce na komputer i osobę wykonującą zdjęcia.

 
 
 

Budowa

Alphashot jest wykonany z nowoczesnych i solidnych materiałów. Urządzenie prezentuje się profesjonalnie i robi dobre pierwsze wrażenie. Rama jest na tyle sztywna, ze nie ma problemów z przenoszeniem i transportem.

Urządzenie Alphashot jest gotowe do fotografowania od razu po wniesieniu do naszego studia. Wystarczy podłączyć aparat fotograficzny i komputer z zainstalowanym oprogramowaniem Alphashot Editor i jesteśmy gotowi do działania. Alphashot mierzy 65x63x88 cm i waży 43 kl - wersja standard, 49 kg - wersja 360. Alphashot umożliwia fotografowanie przedmiotów o maksymalnym rozmiarze 35x35x30 cm. Maksymalna masa fotografowanego przedmiotu to 5 kg, w wersji 360 stopni 3 kg.

Alphashot współpracuje z lustrzankami Canon oraz Nikon z funkcją Live View. Za oświetlenie odpowiedzialne są diody LED umieszczone w sześciu panelach zmiękczających. Podświetlona jest także obracająca się podstawa, na której umieszczono znaczniki, które pomagają we właściwym ustawieniu produktu.

Aparat mocujemy na ruchomym przegubie, który umożliwia ustawienie aparatu pod kątem od 0 do 90 stopni w stosunku do przedmiotu. Poza tym śruba pod płytką pozwala na dostosowanie kąta nachylenia aparatu. Następnie podłączamy aparat przez USB do komputera, za pomocą którego wykonujemy dalsze czynności.

Spis treści

Poprzednia

1

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design Travel Backpack 45L Coyote - test plecaka dla podróżnika
Peak Design Travel Backpack 45L Coyote - test plecaka dla podróżnika
Travel Backpack Coyote to nowy wariant popularnego plecaka dla twórców w podróży. Zmienił się kolor, ale też materiał, z którego został wykonany. Podczas dwumiesięcznej podróży sprawdziłem, czy...
38
Calibrite Display Plus HL - recenzja kolorymetru i kalibracja krok po kroku
Calibrite Display Plus HL - recenzja kolorymetru i kalibracja krok po kroku
Najnowsze kolorymetry Calibrite wyznaczają współczesny standard kalibracji i profilowania wyświetlaczy. Przyjrzeliśmy się, jak działa flagowy Display Plus HL. Oto nasze wnioski.
20
Czy mobilne dyski HDD mają jeszcze sens? Test SanDisk Professional G-DRIVE ArmorATD 6 TB
Czy mobilne dyski HDD mają jeszcze sens? Test SanDisk Professional G-DRIVE ArmorATD 6 TB
Konwencjonalne dyski przenośne nie mają dziś łatwo. Szybkie jak błyskawica i niesamowicie małe pamięci Flash skradły całą uwagę branży kreatywnej spychając technologię HDD głęboko w cień. Czy...
27
Powiązane artykuły