Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Co warto, co można, a co zdecydowanie trzeba spakować w tym roku do wakacyjnej torby? Mamy dla Was kilka naszych typów – od aparatów, przez akcesoria i gadżety, po rozwiązania, które pomogą Wam zadbać o wygodną archiwizację i bezpieczeństwo wykonanych zdjęć!
Dodatkowy aparat, nieważne jak mały, to jednak kolejna rzecz, o której trzeba pamiętać i którą - niestety - trzeba często ładować. W dodatku dla większości kompaktów, które najchętniej używane są do rejestracji urlopowych przygód zgubna może okazać się zwykła wizyta na plaży. Nieważne jak dobrze dbamy o bezpieczeństwo, piasek i tak zawsze jakimś sposobem dostanie się do mechanizmu obiektywu, nie mówiąc już o skutkach przypadkowej kąpieli w morzu.
Dlatego naszym zdaniem doskonałym rozwiązaniem do dokumentacji wakacyjnych chwil będzie po prostu smartfon, tym bardziej jeśli jest wodoodporny! Co chyba jednak najważniejsze, mamy go zawsze pod ręką. Samsung Galaxy S7 to przede wszystkim 12-milionowa matryca, która - jak mogliście przekonać się w naszym teście - dostarcza obecnie najlepszej jakości zdjęć spośród wszystkich przetestowanych przez nas modeli.
Dodatkowo otrzymujemy świetny autofokus, który nie ma się czego wstydzić nawet w zestawieniu z zaawansowanymi lustrzankami. W połączeniu z możliwością błyskawicznego uruchomienia aparatu (nawet w stanie uśpienia) sprawi, że nie umknie nam żadna wyjątkowa sytuacja, a ciągły dostęp do internetu pozwoli na szybkie podzielenie nimi z rodziną i przyjaciółmi.
Więcej informacji o smartfonie znajdziecie na samsung.pl.
Nowoczesny notebook jest dziś nierzadko lżejszy niż Twój aparat i praktycznie każdy plecak czy torba foto mają już dedykowaną przegródkę, która pozwoli przenosić go bezpiecznie i wygodnie. Podróż z laptopem to wiele korzyści – czekając na kolejny lot, możesz na bieżąco przeglądać i obrabiać wykonane zdjęcia, zwalniając karty pamięci.
Dobrym wyborem (również dla Twojej kieszeni) będzie np. Asus ZenBook UX305 – bardzo smukły, lekki (1,2 kg) ultrabook, wykonany w całości z aluminium. Procesor Core M w połączeniu z dyskiem SSD 256 GB i 8 GB pamięci operacyjnej RAM gwarantują wydajną i energooszczędną pracę (litowo-polimerowy akumulator ma gwarantować do 10 godzin na jednym ładowaniu).
Co ważne dla fotografów, urządzenie wyposażono w czytnik kart SD oraz trzy porty USB 3.0. Pozwalają one na dwa razy szybsze ładowanie telefonów czy aparatu, również gdy komputer jest wyłączony. Ceny serii UX305 zaczynają się już od ok. 3000 zł.
Więcej informacji o notebooku znajdziecie na asus.pl.
Wakacje to idealny czas dla pasjonatów fotografii. Solidny i lekki statyw okaże się niezastąpiony podczas eksperymentowania z długimi czasami naświetlania, a także przy filmowaniu czy wykonywaniu efektownych time-lapse'ów.
Zestaw C3 Kit składa się ze statywu Genesis Base C3 i głowicy kulowej BH-34. Wykonany z włókna węglowego statyw charakteryzuje się małą wagą (1,36 kg), wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, długoletnią żywotnością, dużym udźwigiem (15 kg) i ciekawym designem. Uszczelnione kryzy łączące ze sobą poszczególne sekcje nóg zapobiegają dostawaniu się do środka wilgoci, zanieczyszczeń, pyłu i żwiru. Metalowe kolce w stopkach zwiększają stabilność na miękkim, zapadającym się gruncie, a gumowe nasadki zapewniają przyczepność na śliskim podłożu.
Kolumna centralna posiada sprężynowy hak do podwieszania obciążenia stabilizującego. Zaletą statywu Genesis Base C3 jest możliwość przekształcenia jednej nogi w pełnoprawny i praktyczny monopod. C3 dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych – szarej i zielonej. Głowica kulowa BH-34 została wykonana z lekkiego i wytrzymałego stopu aluminiowo-magnezowego. Posiada obrotową podstawę ze skalą, dzięki której doskonale sprawdza się podczas panoramowania. Mocowanie szybkozłączki jest kompatybilne ze standardem Arca-Swiss.
Więcej informacji o produktach z serii Base znajdziecie na genesisgear.pl.
Złota godzina, lub jak kto woli Magic Hour, to te wyjątkowe kilkadziesiąt minut w okolicy wschodu i zachodu słońca, podczas których światło dzienne jest w stanie nadać naszym zdjęciom więcej charakteru niż najlepsze filtry. Nie zawsze jednak trwa ona pełną godzinę, a w zależności od pory roku i naszego położenia występuje o różnych porach. Jak się w tym połapać będąc w podróży?
Odpowiedzią na to pytanie jest aplikacja Rizon, będąca kompleksowym kalkulatorem złotej godziny. Oprócz możliwości sprawdzenia o jakiej porze danego dnia wypada ona w dowolnym miejscu na świecie, pozwala nam także zaplanować fotograficzne wypady i ustawić przypomnienia informujące nas kiedy powinniśmy złapać za aparat, by uchwycić magiczne ujęcia w świetle mijającego dnia.
Więcej informacji o aplikacji znajdziecie na rizonapp.co.