Wydarzenia
Polska fotografia na świecie - debata o budowanie kolekcji fotograficznej
Viltrox zaskakująco szybko zdobył rynek świetnymi obiektywami w rozsądnej cenie. Czemu zawdzięcza swój sukces, jak odnajduje się na dynamicznym rynku obiektywów, jakie ma plany na przyszłość i co z pierwszym zoomem? Te i inne pytania kierujemy do Marketing Managerki marki, Mandy Lee.
Dynamiczne przejście z lustrzanek na aparaty bezlusterkowe doprowadziło do zwiększonego zapotrzebowania na lekkie i kompaktowe obiektywy, aby sprostać wymaganiom stawianym przez nowe systemy. Poza tym wraz z rozwojem mediów społecznościowych i tworzeniem treści, wzrosło zapotrzebowanie na optykę wszechstronną i łatwą w użyciu. W związku z tym producenci inwestują więcej w rozwój wysokiej jakości i bardziej przystępnych cenowo obiektywów, aby zaspokoić potrzeby użytkowników bezlusterkowców.
Chiński rynek optyki doświadcza znacznego wzrostu i transformacji w ostatnich latach. Wraz z rozwojem systemów bezlusterkowych, marki zewnętrzne szybko dostosowują swoją ofertę pod względem jakości i wzornictwa, dostarczając obiektywy do wielu mocowań i o zwiększonej wszechstronności. Nie ma więc wątpliwości, że nie można lekceważyć wyzwań stawianych przez konkurencję.
Długoterminowa współpraca między chińskimi i japońskimi producentami w sektorze optyki stwarza zarówno możliwości, jak i wyzwania w zakresie transferu wiedzy, ekspansji rynkowej, wspólnych badań, rozwoju czy kontroli jakości produktów. Jednak ogólnie rzecz biorąc, współpraca ta może napędzać rozwój i innowacje, przynosząc w dłuższej perspektywie korzyści obu rynkom.
Przede wszystkim mamy zaawansowany, młody i doskonały zespół, który koncentruje się na opracowywaniu wysokiej jakości produktów optycznych, spełniających potrzeby rynku i użytkowników. Jednocześnie produkty Viltrox stają się coraz bardziej popularne, co w efekcie napędza nasz rozwój.
To prawda, rynek staje się coraz bardziej konkurencyjny, ale to napędza innowacje, przynosząc konsumentom więcej opcji i lepsze produkty. Oczywiście Viltrox też chce sprostać tym wyzwaniom.
Tak jak już wspomniałam wcześniej, Viltrox ma młody i doskonały zespół. Zaawansowane prace badawczo-rozwojowe umożliwiły nam pokonanie barier technicznych w krótkim czasie.
Posiadamy własny niezależny zespół badawczo-rozwojowy zajmujący się projektowaniem i produkcją obiektywów. Natomiast materiały i szkło optyczne pochodzą od japońskich lub chińskich dostawców.
Nie ma wątpliwości, że skupiamy się bardziej na opiniach międzynarodowych, ponieważ jest to nasz rynek docelowy. Postęp technologiczny i rozwój handlu elektronicznego dodatkowo stymulują ekspansję rynkową. Oczywiście chiński rynek fotograficzny również staje się coraz silniejszy i nadal się rozwija.
Cóż, aby osiągnąć spójność parametrów optycznych Viltrox stosuje bardzo rygorystyczną kontrolę jakości. Składa się na to precyzyjna produkcja, kompleksowe testy optyczne i kalibracje. Do tego dochodzi rygorystyczny dobór materiałów czy szkolenia pracowników.
W tej chwili nie możemy nic powiedzieć na ten temat, ale cały czas przyglądamy się branży filmowej.
Wkrótce wprowadzimy na rynek pierwszy obiektyw z serii LAB - AF 135 mm f/1.8 Lab FE. W planach są też modele o większym otworze względnym.
Wprowadzenie na rynek obiektywów zmiennoogniskowych może wymagać jeszcze trochę czasu. W tej chwili nie możemy potwierdzić, kiedy to się stanie.
To rozwiązanie będzie jeszcze stosowane w niektórych nowych obiektywach, które pojawią się na rynku.
W tej chwili odpowiedź jest negatywna, ale nie ustajemy w staraniach, by móc dołączyć do naszego portfolio oba te bagnety.
Wprowadzimy kilka istniejących ogniskowych, ale będą to modele jaśniejsze. W planach są także obiektywy z serii Pro i Lab.
Viltrox kładzie nacisk na stosowanie zrównoważonych materiałów, zmniejszanie ilości odpadów podczas produkcji i stosowanie opakowań z recyklingu itp. podczas procesu produkcyjnego.
Naszym celem jest opracowywanie coraz większej liczby wysokiej jakości, wszechstronnych, ale przystępnych produktów fotograficznych, w tym między innymi obiektywów i monitorów.