Każdy potrzebuje stabilizacji, czyli krótko o gimbalu Zhiyun Crane M2

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Czerwiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Wybrałeś już aparat do vlogowania? Świetnie, teraz zamocuj go teraz na ręcznym uniwersalnym gimbalu Zhiyun Crane M2. Oto dlaczego warto!

Artykuł powstał na zlecenie firmy Focus Nordic

Kompaktowy Zhiyun Crane M2 to gimbal wyjątkowo wszechstronny i w zasadzie trudno dziś o konstrukcję, która w tej cenie oferowałaby tak zaawansowaną funkcjonalność. Crane M2 ma praktycznie wszystko, by zaspokoić potrzeby doskonałej większości twórców wideo na potrzeby Internetu.

Podpinaj, co chcesz

Przede wszystkim bez problemu podepniemy do niego zarówno bezlusterkowce, jak i kompakty, kamery sportowe czy smartfony (w niektórych przypadkach konieczne będzie dokupienie dodatkowego uchwytu), przy czym niezależnie od wybranego urządzenia stabilizacja i konfiguracja gimbala zajmie raptem kilka sekund.

Pomaga w tym także szybkozłączka, która umożliwia błyskawiczne wpięcie i wypięcie aparatu bądź kamery z gimbala. Należy jednak pamiętać, że do modelu M2 raczej nie podepniemy ciężkich lustrzanek i profesjonalnych bezlusterkowców, ponieważ jego udźwig to ok. 720 g.

Zawsze przy sobie

Dzięki temu, może być jednak wyjątkowo lekki i poręczny. Całość jest bardzo kompaktowa i łatwa w transporcie: po złożeniu gimbal bez problemu zmieścimy w plecaku czy kieszeni kurtki. Do tego warto podkreślić, że w przypadku wszystkich osi gimbala otrzymujemy nieograniczony zakres ruchu (360 stopni), co umożliwi swobodną pracę w każdej sytuacji.

Oprócz standardowych trybów Pan, Follow i Lock mamy też tryby specjalne: POV (ruch synchroniczny na wszystkich osiach), Selfie (możliwość szybkiego obrócenia kamery o 180 stopni) czy tryb Go, przeznaczony do filmowania sportu i dynamicznej akcji.

Wygoda przede wszystkim

Crane M2 oferuje także dużą wygodę obsługi. Otrzymujemy wyświetlacz OLED, joystick oraz sprzęgło zoomu, które w przypadku kompatybilnych aparatów pozwoli na wykonywanie płynnych zbliżeń. Mamy też moduły Bluetooth i Wi-Fi, które pozwolą na wygodny podgląd obrazu i sterowanie ruchami gimbala z poziomu smartfona.

Dzięki aplikacji otrzymamy też możliwość programowania ruchów dla filmów poklatkowych, tworzenia panoram czy efektu dolly zoom. Oprócz tego, gimbal oferuje możliwość stałego doładowywania akumulatora przez USB-C (standardowo ok. 8 godzin pracy na jednym ładowaniu) czy podłączenie dodatkowych akcesoriów, dzięki gwintom 1/4 cala na uchwycie.

Niezła cena

Niewątpliwym plusem całej konstrukcji, jest także jej niewygórowana cena. Za uniwersalny gimbal na polskim rynku zapłacimy 969 zł. To chyba najtaniej w segmencie tego rodzaju stabilizatorów. Nieźle jak na producenta, który stale wyznacza nowe kierunki rozwoju rynku gimbali.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Gdzie kupić?

Stabilizator Zhiyun Crane M2 można kupić w sieci RTV Euro AGD oraz m.in. w sieciach RBL24, Foto-Plus i Fotozakupy.pl.

Artykuł powstał na zlecenie firmy Focus Nordic

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Analizy
Modyfikatory światła marki Quadralite - przegląd oferty [2024]
Modyfikatory światła marki Quadralite - przegląd oferty [2024]
Od prostych blend, poprzez parasolki i czasze, na różnorodnych softboksach kończąc. Bogata oferta modyfikatorów Quadralite jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej kreatywnych...
2
Dobry korpus to dopiero początek - przegląd jasnej i niedrogiej optyki natywnej Nikon Z
Dobry korpus to dopiero początek - przegląd jasnej i niedrogiej optyki natywnej Nikon Z
To, co wyróżnia bezlusterkowy system Nikona to z pewnością dostęp do szerokiej gamy zaawansowanych i przystępnych cenowo obiektywów Nikkor o dużej jasności. Dzięki temu, ambitny amator może...
38
Co potrafią nowe kompaktowe zoomy Sigma z bagnetem Canon RF
Co potrafią nowe kompaktowe zoomy Sigma z bagnetem Canon RF
Jasne, niedrogie a przy tym wyjątkowo kompaktowe - Sigma 10-18 mm f/2,8 i 18-50 mm f/2,8 to być może najlepszy starter-pack dla każdego posiadacza aparatu Canon z matrycą APS-C.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)