Akcesoria
Rode Wireless Micro - miniaturowe mikrofony, maksymalny dźwięk
Rok temu, 16 grudnia 2005, "Horyzont" został zaprezentowany w krakowskim Muzeum Historii Fotografii z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Pawła Pierścińskiego. Podobnie jak rok temu, na wystawie przygotowanej przez kuratora Marka Janczyka zobaczymy prace pochodzące z cyklów: Małe formy krajobrazowe, Krajobrazy z przednim planem, Fotomontaże i Fotocollage.
Jak piszą organizatorzy wystawy: Szczególne miejsce w fotograficznym dorobku Pawła Pierścińskiego zajmuje fotografia pejzażowa, uprawiana przez artystę od kilkudziesięciu lat. Zaprezentowane na wystawie obrazy powstałe przy użyciu różnorodnych technik fotograficznych składają się na niezwykłą, osobistą wizję polskiego pejzażu, zbudowaną z portretów ziemi, nieba i drzew. Łącząc w swoich pracach umiejętność obserwacji, wrażliwość na piękno natury oraz zdolność artystycznej kreacji tworzy Pierściński prace ponadczasowe i pełne harmonii. (...). Patrząc na owe, skłaniające do kontemplacji fotografie, trudno nie odczuwać podziwu dla biegłości artysty, jego umiejętności obserwacji natury i wyjątkowego zaangażowania.
Paweł Pierściński urodził się w 1938 roku w Kielcach. Fotografią zajmuje się od 1952 roku. W 1964 roku stał się członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1988-1989 pełnił w nim funkcję prezesa.Pierściński jest fotografem, publicystą, krytykiem i teoretykiem fotografii, działaczem społecznym, organizatorem ruchu fotograficznego pejzażystów polskich, komisarzem ogólnopolskich wystaw fotografii krajobrazowej, redaktorem i współautorem między innymi almanachu Mistrzowie Polskiego Pejzażu (2000) oraz Kieleckiej Szkoły Krajobrazu (2002).
Od początku swojej działalności fotograficznej Paweł Pierściński specjalizuje się w temacie krajobrazu. Swoje fotografie prezentował na ponad 200 wystawach indywidualnych oraz licznych wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, uzyskując liczne nagrody i wyróżnienia.
Wernisaż ekspozycji "Horyzont" zaplanowano na poniedziałek, 11 grudnia o godzinie 18.00 w Starej Galerii ZPAF na Placu Zamkowym 8 w Warszawie. Wystawa będzie czynna od 12 grudnia 2006 do 12 stycznia 2007, codziennie od 11.00 do 18.00, wstęp wolny.