Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Paweł PIerściński. Urodzony w 1938 roku w Kielcach fotografuje od 1952 roku, jest autorem ponad 200 wystaw indywidualnych w Polsce, wydał kilkanaście albumów autorskich. Za twórczość fotograficzną oraz działalność społeczną otrzymał m
m. in. Krzyż Oficerski i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis oraz honorowe odznaczenia Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej.
Dzieło sztuki fotograficznej powinno być jak kobieta: piękne, mądre i interesujące - twierdzi krytyk i teoretyk fotografii, honorowy członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Pierściński jest mentorem Kieleckiej Szkoły Krajobrazu (od 1955 roku). Założeniem działań fotograficznych tej grupy była dokumentacja unikalnego kieleckiego krajobrazu, w którym pejzaż najstarszych gór w Polsce (Góry Świętokrzyskie) miesza się z ingerencją człowieka.
Wypracował normę estetycznego patrzenia i fotografowania pejzażu rolniczego jako struktury matematyczno-geometrycznej złożonej z niewielkich form poletek zawieszonych w przestrzeni krajobrazu tworzących charakterystyczną szachownicę, z wyraźnym rysunkiem miedz i urozmaiconymi strukturami upraw.
Fotografie Pawła Pierścińskiego były wielokrotnie publikowane w almanachach światowej fotografii (np. "Photography Year Book", "Photographis", "Fotojahrbuch International", "Almanach FIAP") oraz w fachowej prasie fotograficznej w wielu krajach. Opublikował również ponad 500 tekstów, opracowań krytycznych oraz recenzji i wstępów do katalogów wystaw. W roku 2004 ukazała się antologia tekstów autorskich opublikowanych w latach 1975-2004 pt. "Czas krajobrazu". Prace artysty można znaleźć w kolekcjach prywatnych oraz zbiorach muzealnych wielu krajów np. we Francuskim Muzeum Fotografii w Bievres, w Muzeum Sztuki Współczesnej im. A. Puszkina w Moskwie, a także w Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.
Spotkanie z Pawłem Pierścińskim
Termin: 24.10.2012, godz. 18:00
Kompany
ul. Berka Joselewicza 21
Kraków