Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Uroczyste otwarcie nastąpi 9 marca 2006 roku. Towarzyszyć mu będzie spektakl i dyskusja panelowa z udziałem Kapituły Festiwalu.
Harmonogram (9 marca 2006):
godz. 11 - spektakl autorski Jerzego Moskala Myślenie oczami (Centrum Scenografii Polskiej)
godz. 12-13 - dyskusja panelowa Kapituły VIII edycji festiwalu. Prowadzenie - Jacek Sieradzki
godz. 14 - otwarcie wystawy Konrad Swinarski. Doświadczanie historii (Galeria Piętro Wyżej)
Wojciech Plewiński z wykształcenia jest architektem. Studiował także na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie. Jest członkiem Związku Artystów Fotografików oraz FIAP. Fotografie Wojciecha Plewińskiego znane są przede wszystkim z tygodnika Przekrój, z którym współpracuje od 1957 roku. W1959 roku Plewiński zaczął zajmować się fotografią teatralną i rozpoczął stałą współpracę z Teatrem im. Juliusza Słowackiego i Starym Teatrem w Krakowie. Niekiedy fotografował także w Teatrze STU, Teatrze Ludowym w Krakowie oraz w teatrach w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Tarnowie, Bielsku czy Łodzi. Współpracował z wybitnymi reżyserami: Konradem Swinarskim, Lidią Zamkow, Zygmuntem Hubnerem. Do dziś współtworzy z Andrzejem Wajdą, Jerzym Jarockim, Jerzym Grzegorzewskim, Krystianem Lupą, Jerzym Szajną, Krzysztofem Jasińskim, Mikołajem Grabowskim, Tadeuszem Bradeckim, Rudolfem Ziołą czy Andrzejem Dziukiem, Jego fotografie były wielokrotnie nagradzane na konkursach krajowych i zagranicznych. Znajdują się m.in. w kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Łodzi . Mogliśmy je oglądać na wielu wystawach m.in. w Hong Kongu, Holandii, Meksyku, Niemczech, Austrii, Grecji, Francji, Wielkiej Brytanii, Jugosławii, Meksyku, Włoszech, ZSRR i Czechosłowacji.
Wystawa fotografii Wojciecha Plewińskiego czynna jest od 28 lutego do 14 kwietnia 2006 roku w katowickiej Galerii Piętro Wyżej (Górnośląskie Centrum Kultury, pl. Sejmu Śląskiego 2).