Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
Wielkoformatowe fotografie, obrazy filmowe i autorskie obiekty aranżowane w przestrzeni, podkreślają nieoczywiste granice między fotografią, filmem i architekturą, stawiając pytania o przyszłość narracji. Wystawa "Paradise 101" Wojtka Wieteski otwiera się we Wrocławiu.
Projektem Paradise 101 Wojtek Wieteska podsumowuje cykl fotografii oraz obrazów filmowych inspirowanych rzeczywistością Japonii przełomu XX i XXI wieku, kulturą zen oraz wschodnią kulturą wizualnych narracji, które Roland Barthes określił jako „Imperium Znaków”, a David Hockney nazwał „perspektywą zmiennych punktów widzenia”.
fot. Wojtek Wieteska, z wystawy "Paradise 101"
Paradise 101 to bezprecedensowa ingerencja we wnętrza Narodowego Forum Muzyki. Obraz i architektura tworzą integralne doświadczenie odbierane przez więcej niż jeden zmysł. Wszystkie fotografie są pokazywane bez ram, w formie instalacji, które można oglądać z różnych kierunków i stron: widz sam nadaje tempo, kolejność oglądania oraz odkrywania relacji między obrazami. W miarę przemieszczania się po wnętrzach NFM, te zależności wciąż się zmieniają.
fot. Wojtek Wieteska, z wystawy "Paradise 101"
Łącznie prezentowanych będzie 280 fotografii wykonanych w Japonii między rokiem 1991 a 2019. Instalacje dźwiękowe i filmowe powstały w 2020. Projekt powstał we współpracy i pierwotnie był pokazywany w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie w roku 2020/2021.
Kuratorka: Ania Diduch
fot. Wojtek Wieteska, z wystawy "Paradise 101"
Wystawa będzie czynna w dniach 5.06-29.08.2021 roku i dostępna dla zwiedzających od poniedziałku do niedzieli, w godz. 11.00 – 18.00 w foyer Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, przy pl. Wolności 1.
Na godzinę przed oraz pół godziny po danym koncercie organizowanym przez NFM na wystawę będzie można wejść jedynie za okazaniem ważnego biletu.
Otwarciu wystawy w NFM towarzyszy koncert muzyki elektronicznej na aparaty fotograficzne i obiektywy marki Fujifilm w wykonaniu Łukasza Szałankiewicza (zenial.pl, facebook.com/Zeniallo, instagram.com/zeniallo). Koncert w formie streamingu online odbędzie się 7.06 o godzinie 18:00. Równolegle do komponowanej na żywo muzyki na wewnętrznych ścianach foyer NFM będą rzutowane ujęcia filmowe przedstawiające japoński krajobraz zarejestrowany przez Wojtka Wieteskę w 2019 roku.
Wojtek Wieteska – Artysta i doktor sztuk wizualnych i wykładowca z 20-letnim doświadczeniem. Od 2021 roku związany ze School of Form w ramach SWPS w Warszawie. Jego prace były wystawiane w: Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (Kraków), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa), Yours Gallery (Warszawa), Galeria Atlas Sztuki (Łódź), Muzeum Powstania Warszawskiego, Leica 6x7 Gallery Warszawa.
Mecenasem wydarzenia jest Fujifilm Polska.