Już dziś spotkanie z Wojtkiem Wieteską w rakach WJF VOL. 11

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Kwiecień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Jak dziś wystawia się fotografię? Czy pokazywanie odbitek oprawionych w ramy, na ścianie, w przestrzeni galerii, ma wciąż sens? Na te i inne pytania poznasz odpowiedź na spotkaniu z Wojtkiem Wieteską. Start już dziś (15 kwietnia) o 18:00 w Warszawie.

Wszyscy Jesteśmy Fotografami to niezwykle popularny cykl spotkań i projekcji filmowych skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Od wiosny 2014 r. w ramach cyklu spotkania poprowadzili wybitni specjaliści, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią (i nie tylko). Wydarzenia są zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii.

Dalej rama, czyli o przygodach fotografii w przestrzeni

Gościem dzisiejszego spotkania, organizowanego w ramach 11. odsłony cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami, będzie Wojtek Wieteska. - Przed jakimi alternatywami stoją współcześni artyści i kuratorzy? Co ma większą wartość: wirtualna projekcja czy odbitka vintage? Czy tęsknimy za analogowością świata czy marzymy o cyfrowej rzeczywistości? To niektóre z pytań, jakie zadaję sobie odwiedzając zagraniczne galerie, czytając o współczesnych technologiach rejestrowania obrazu czy pracując nad kolejnymi wystawami. Spotkanie, które poprowadzę, będzie autorskim przeglądem przygód jakie przeżywają obrazy (w tym fotograficzne) w przestrzeniach galeryjnych (i jak potrafią wędrować poza ich granice) - zaznacza Wieteska.

Gdzie i kiedy?

Spotkanie odbędzie się dziś, 15 kwietnia o godzinie 18:00 w barze Studio, przy ul. Plac Defilad 1 (Pałac Kultury i Nauki) w Warszawie. Wstęp wolny.

Wojtek Wieteska komponując zdjęcia prowadzi konwersacje, konstruuje powieści oraz szkicuje eseje. Jak twierdzi, to lepsze niż pisanie, bo fotografie są szybsze od słów. Studiował na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV w PWSFTviT w Łodzi a także historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Sorbona IV w Paryżu. W 2015 roku obronił doktorat z dziedziny sztuk wizualnych. Ma 17-letnie doświadczenie jako uniwersytecki wykładowca. Fotografuje od 13 roku życia, a jego cykle były wystawiane m.in. w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (Kraków), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa), Yours Gallery (Warszawa), Warszawski Fotoplastikon, Galeria Atlas Sztuki (Łódź), Muzeum Powstania Warszawskiego i Leica 6x7 Gallery Warszawa.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Widok jest piękny - wystawa zbiorowa Okręgu Warszawskiego ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę, w której udział biorą członkowie OW ZPAF. Ekspozycja to mnogość spojrzeń i interpretacji hasła przewodniego „Widok jest piękny”. Zdjęcia można...
6
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Zofia Rydet. Świat uczuć i wyobraźni - mniej znane oblicze kultowej artystki w MuFo
Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na obszerną wystawę kolaży, prezentujących bardziej liryczne oblicze Zofii Rydet, jednej z najważniejszych polskich fotografek w historii....
7
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś - ruszyła wirtualna wystawa
Instytut Teatralny zaprasza na wirtualną wystawę „Pamięć teatru. Polska fotografia teatralna od początku istnienia do dziś” dostępną pod adresem www.pamiecteatru.pl. To pierwsza w historii tak...
3
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj