Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
Już niebawem na fotograficznej mapie Polski zagości nowy punkt, który powinien zainteresować wszystkich miłośników sztuki fotograficznej. Społeczne Centrum Fotografii ma być miejscem wystaw, działań edukacyjnych i wymiany doświadczeń.
Społeczne Centrum Fotografii Chłodna 20 to wspólna inicjatywa Fundacji Archeologia Fotografii i kolektywu Sputnik Photos. “Jest to miejsce dedykowane fotografii, ze stałym programem wystaw, prowadzące działalność edukacyjną oraz badawczą.” - komentują twórcy.
W ramach Centrum odbywać się będą m.in.: prezentacje wystaw, premiery publikacji i działania edukacyjne. Przestrzeń ma być także udostępniana zainteresowanych twórcom. Jak na razie nie znamy więcej szczegółów odnośnie planowanych działań SCF, można jednak spodziewać się wzmożonej aktywności w obszarze wydarzeń, jakie już wcześniej prowadziła FAF. W końcu centrum mieści się w obecnej siedzibie galerii fundacji.
Siedziba Społecznego Centrum Fotografii
Możemy więc liczyć na warsztaty, spotkania z twórcami czy też cykliczne konsultacje z cyklu “Odkurzamy domowe archiwa”, w ramach których specjaliści opowiedzą o tym, jak niewielkim nakładem kosztów i czasu uratować zbiór fotografii rodzinnej.
Oprócz tego, w ramach wydarzeń inaugurujących działalność Społecznego Centrum Fotografii, w najbliższą niedzielę, 8 marca 2020 roku, w godzinach 11:00 - 13:00 odbędzie się bezpłatny spacer fotograficzny ulicami Woli z członkiem Sputnik Photos, Adamem Pańczukiem (informacje o zapisach na facebookowej stronie wydarzenia).
Adam Pańczuk, "O Warszawie"
Wydarzenie jest nawiązaniem do wydanej przez artystę pod koniec 2019 roku alternatywnego przewodnika „O Warszawie”. Publikacja to zbiór tekstów o stolicy Polski napisanych przez pisarzy, muzyków i dziennikarzy wraz ze zdjęciami Adama Pańczuka. Autorami są Sylwia Chutnik, Ludwika Włodek, Paweł Althamer, Filip Springer, Bartek Waglewski, Joanna Sosnowska, Małgorzata Kucewicz, Wojciech Mann, Piotr Fiedler i wielu innych. W książce opowiadają własne, prywatne historie o mieście.
- Usłyszałem kiedyś, że Warszawa jest testem na wyobraźnię, że do odkrycia jej potencjału właśnie ona jest potrzebna. Kiedy chodziłem po ulicach stolicy, często towarzyszyło mi uczucie niedosytu i myśl, że dookoła mnie ukrywa się coś, czego nie dostrzegam, nie potrafię zobaczyć, nie wiem. - mówi Pańczuk. - Postanowiłem więc poznać Warszawę poprzez doświadczenia, wiedzę, wspomnienia ludzi, których cenię i lubię jako twórców, artystów, dziennikarzy, naukowców. (…) Chciałbym, aby ta publikacja i spacer były zachętą do wyszukiwania takich tajemnic i poznawania historii ulic i zaułków Woli.
fot. Adam Pańczuk
Społeczne Centrum Fotografii Chłodna 20 mieście się przy ul. Chłodnej 20 w Warszawie. Otwarte jest od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00 (w poniedziałki w godzinach 10:00-16:00). O wydarzeniach organizowanych w ramach SCF będziemy was informować na bieżąco.
Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.
Więcej informacji znajdziecie na fanpage’u SCF w serwisie Facebook.