Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
“Otwarty na współczesność, świetnie zorientowany w najnowszych tendencjach sztuki, w rzadki dziś, szlachetny sposób pozostaje wierny starym mistrzom.” Prace Lecha Majewskiego do 10 października można oglądać w Galerii Przy Kozach
Lech Majewski to reżyser filmowy i teatralny, malarz, poeta, pisarz - autor esejów i powieści. Jest artystą, którego trudno zaklasyfikować do jakiejś szkoły czy stylistyki, wpisać w konkretny nurt, czy formację artystyczną. Ze swobodą i odwagą przemierza geograficzne obszary, ale także kolejne dziedziny sztuki, bada różne środki ekspresji i alternatywne wymiary narracji, rozsadzające schematy gatunkowe.
fot. Lech Majewski
Otwarty na współczesność, świetnie zorientowany w najnowszych tendencjach sztuki, w rzadki dziś, szlachetny sposób pozostaje wierny starym mistrzom. Wbrew nakazom własnej epoki swoją twórczością dowartościowuje kategorię piękna. Filmy Lecha Majewskiego „opowiadają się” w pierwszej osobie, są pejzażami wewnętrznymi. Pozwalają wniknąć w mikrokosmos bohatera - najczęściej jest nim artysta, którego wrażliwość filtruje obraz rzeczywistości.
Przedstawione w „Galerii przy Kozach” prace pochodzą z różnych okresów twórczości Lecha Majewskiego: Szklane usta (powstały ze złożenia cyklu wideo-artów Krew poety) zrealizowano w 2007 roku. Większość́ monochromatycznych fotografii zrobiono na planie Krwi poety / Szklanych ust. Dwie z nich są cytatami z Ewangelii Według Harry’ego (1992), a kilka barwnych - z Angelusa (2000).
fot. Lech Majewski
Wernisaż wystawy odbędzie się 29 września podczas Dnia z Lechem Majewskim, w Galerii Przy Kozach Służewieckiego Domu Kultury, przy ul. Jana Sebastiana Bacha 15 w Warszawie, ale zdjęcia można oglądać już teraz.
fot. Lech Majewski
W programie dnia od 15:00 - prezentacja wideo-artów: „Pokój saren”, „Szklane usta”; film: „Onirica” Po projekcjach odbędzie się spotkanie z Lechem Majewskim (sala widowiskowa SDK) oraz otwarcie wystawy. Od godz. 15:00 do 20:00, Wydawnictwo „Rebis” na swoim stoisku w SDK.
Ekspozycja będzie czynna do 10 października 2018 roku.
Więcej informacji znajdziecie pod adresem sdk.waw.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.