Już jutro spotkanie autorskie z Tomaszem Wysockim i oprowadzenie po wystawie Wojciecha Zamecznika

Autor: Redakcja Fotopolis

9 Maj 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeżeli czwartkowy wieczór macie wolny, zarezerwujcie go na trwające właśnie wystawy Fundacji Archeologia Fotografii i Leica 6x7 Gallery Warszawa. Oprowadzenia kuratorskie zapewnią wam unikalny wgląd w prezentowane prace.

Czy fotografia może być medium psychoanalizy? Gdzie kończy się prywatna wizja, a zaczyna archetyp? Jak przekonać spotkanego na ulicy nieznajomego, żeby zagrał odciętą głowę.

Tomasz Wysocki, “Smak Wiśni”

Produkcja zdjęć z cyklu „Smak Wiśni” faktycznie przypominała realizację planu filmowego. Najpierw – kilka lat temu, gdy Tomasz Wysocki rozpoczynał studia w łódzkiej Filmówce – powstał scenariusz i szkice poszczególnych scen. Każdy element został skrupulatnie zaplanowany. Sesje zdjęciowe były realizowane w Łodzi, w ogromnym studio o powierzchni 2000 m2 z udziałem aktorów, scenografów, charakteryzatorów i wizażystów, kostiumografów, kaskaderów i konstruktorów rekwizytów.

Wystawa "Smak Wiśni" w Leica 6x7 Gallery Warszawa

Wystawa "Smak Wiśni" w Leica 6x7 Gallery Warszawa

Efekty można aktualnie oglądać na wystawie w warszawskiej Leica 6x7 Gallery, przy ul. Mysiej 3, a już jutro nadarzy się ku temu specjalna okazja. 10 maja, o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z autorem. Z kolei 24 maja, również o godzinie 18:00 odbędzie się oprowadzenie kuratorskie z udziałem Tomasza Wysockiego i Rafała Łochowskiego.

Grupa Centralna / Wojciech Zamecznik, “Pole Widzenia”

Fundacja Archeologia Fotografii w ramach projektu „Żywe archiwa” tym razem do współpracy zaprosiła Grupę Centrala. Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis na co dzień tworzą projekty architektoniczne i artystyczne, mające swoje korzenie w XX wiecznej awangardzie. Z perspektywy badaczy, projektantów, autorów rekonstrukcji historycznych wystaw, spojrzeli na archiwum projektanta, grafika, plakacisty i fotografa - Wojciecha Zamecznika.

fot. Wojciech Zamecznik, Międzynarodowe Targi w Mediolanie, 1958 / FAF

Na ekspozycji pokażą nie tylko, jak współczesne było myślenie o budowaniu wystaw w latach 60. Ukazują też, jak realizacje Zamecznika rezonują z ich własnymi koncepcjami dotyczącymi sztuki kreowania przestrzeni - publicznej, galeryjnej czy ekspozycyjnej.

Wystawę można oglądać do 27 maja 2018 roku, a już w czwartek, 10 maja 2018 roku odbędzie się oprowadzenie kuratorskie z udziałem Małgorzaty Kuciewicz. Start o godzinie 19:00, w warszawskiej Galerii FAF, przy ul. Chłodnej 20.

Więcej informacji znajdziecie na stronach facebookowych wydarzeń (tu i tu).

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Nadchodzi wystawa "World Unseen" - zdjęcia, których możesz dotknąć
Nadchodzi wystawa "World Unseen" - zdjęcia, których możesz dotknąć
Z okazji Międzynarodowego Dnia Druku Canon zaprasza na wyjątkową wystawę, której w grudniu będzie można doświadczyć w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. „World Unseen” to unikalna...
11
Fotoforma Reset - konferencja online dla fotografów i filmowców
Fotoforma Reset - konferencja online dla fotografów i filmowców
Już 7 i 8 listopada Fotoforma zaprasza na jedyną w Polsce konferencję online dla fotografów i filmowców. W programie spotkania z najlepszymi w branży twórcami i specjalistami, a także...
11
…Must see - wystawa Jagody Przybylak w Fundacji Arton
…Must see - wystawa Jagody Przybylak w Fundacji Arton
Fundacja Arton zaprasza na wystawę „…trzeba zobaczyć”, prezentującą materiały z pracowni Jagody Przybylak - zmarłej w zeszłym roku artystki, architektki i pionierki fotografii...
7
Powiązane artykuły