Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Do 2 kwietnia w PAN Muzuem Ziemi w Warszawie można oglądać najlepsze zdjęcia przyrodnicze wykonane przez członków Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.
Aparat fotografa przyrody to narzędzie służące do pokazania piękna oswojonej i zagrożonej dzisiaj natury. Nastrojowe obrazy mówią nie tylko, że coś istnieje ale zachęcają do odkrywania i fantazjowania co się za nimi kryje. W epoce, w której każdy może robić zdjęcia, a przez Internet przelewają się ich tysiące warto zatrzymać się w PAN Muzeum Ziemi, by przekonać się co mają do powiedzenia w tym temacie prawdziwi pasjonaci. - zachęcają organizatorzy wystawy “Nasze Fascynacje 2017”.
fot. Wiesław Kościukiewicz, "W kryjówce"
Na ekspozycji zobaczymy zdjęcia nagrodzone w XVI konkursie na Fotografa Roku, organizowanego wśród członków Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Na tegoroczną edycję konkursu nadesłano blisko 800 fotografii, które rywalizowały ze sobą w 9 kategoriach: krajobraz, ptaki, ssaki, owady i pajęczaki, inne zwierzęta, rośliny, grzyby, śluzowce, kompozycja i forma, impresje, świat w naszych rękach.
Zdjęcia oceniało jury w składzie: Grzegorz Kłosowski, Łukasz Łukasik oraz Jerzy Łapiński. Łącznie wyróżniono 36 fotografii oraz przyznano nagrodę Grand Prix, którą otrzymał Wiesław Kościukiewicz.
Zdjęcia można oglądać do 2 kwietnia 2017 roku w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, przy Al. Na Skarpie 27. Muzeum czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 16:00 oraz w niedziele w godzinach 10:00 - 16:00. Ceny biletów: normalny - 5 zł, ulgowy - 3 zł. W niedziele wstęp wolny.
Więcej informacji znajdziecie pod adresem mz.pan.pl.
(fot. okładkowa: Roman Korlaga, "Dama w zieleni")