Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Na wystawie “Alex”, poświęconej twórczości zmarłego przed dwu laty Aleksandra Zielińskiego zobaczymy przekrój jego prac: od zdjęć reportażowych, streetartowych poprzez dokument i zdjęcia koncepcyjne. Z jego zdjęć emanuje umiłowanie wolności, ludzkiej niepowtarzalności, bunt wobec opresyjnego systemu i dostrzeganie paradoksów otaczającej rzeczywistości. Fotografia z jednej strony służy mu do zapisu zdarzeń „na gorąco”, z drugiej strony staje się narzędziem artystycznej kreacji artysty.
Aleksander Zieliński urodził się 30 maja 1983 w Dusznikach Zdroju. Był fotografem, matematykiem, informatykiem i cyber-aktywistą. Był inicjatorem „Komputerowni” w Centrum Reanimacji Kultury we Wrocławiu, współzałożycielem fantomowego ugrupowania /tmp/zon@ i cyklu „linux install party” oraz współpracownikiem „Organu”. Tworzył fotografie reportażowe, street artowe, dokumentalne, a także zdjęcia kreacyjne. Był również twórcą tzw. „vlepek”. Twierdził, że jest artystą monomedialnym. Zdobył kilka nagród i wyróżnień na konkursach fotograficznych: m.in. I miejsce w konkursie fotograficznym „foto.starcie” (rozstrzygnięcie podczas art pikniku w maju 2006 w ASP Wrocław), Grand Prix na I Biennale Fotografów Ziemi Kłodzkiej „Inne Kłodzko” w kwietniu 2007 roku. Zmarł 28 maja 2013 roku we Wrocławiu.
Wystawę można oglądać do 27 czerwca 2015 roku w godzinach 10:00-18:00 w Dolnośląskim Centrum Fotografii “Domek Romański” przy pl. bpa Nankiera 8 we Wrocławiu