Akcesoria
Sennheiser Profile Wireless - kompaktowe mikrofony bezprzewodowe od ikony branży
1 sierpnia, na Placu Trzech Krzyży w Warszawie o godz. 10:45 przed Instytutem Głuchoniemych nastąpi uroczyste otwarcie wystawy unikalnych zdjęć przedstawiających sceny powstańczych walk w tym rejonie. Część zdjęć nie była wcześniej publikowana, ani znana historykom, gdyż pochodzą z odkrytego w zeszłym roku rodzinnego zbioru. Organizatorami wystawy są młodzi entuzjaści warszawskiej historii z Korporacji Akademickiej Sarmatia.
2 sierpnia na ulicach Warszawy rozegra się już ósma edycja fotograficznej gry miejskiej "Twoja klisza z Powstania”. To propozycja dla tych, którzy kochają starą Warszawę, pasjonują się historią, fotografują i mają w sobie zmysł odkrywcy. Co roku scenariusz gry jest inny, jedynie główne założenia akcji pozostają stałe, a co zdarzy się w trakcie gry, zależy już od samych uczestników.
W siedemdziesiątą rocznicę mordu na ludności cywilnej, 5 sierpnia 2014 roku o godz. 20:00 w Muzeum Woli, oddziale Muzeum Warszawy otwarta zostanie wystawa będąca współczesną próbą przemyślenia odpowiedzialności Heinza Reinefartha “Reinefarth w Warszawie. Dowody zbrodni”. Rocznica jest okazją do historycznej refleksji nad rzezią Woli, która nie doczekała się dotychczas szerokiego omówienia i interpretacji; nie istnieje także wystarczająco w świadomości samych warszawiaków. Istotą wystawy jest spojrzenie na to wydarzenie jako na zbrodnię, za którą nikt nie został skazany. Autorzy wystawy, przedstawiając prawne aspekty tragicznych wydarzeń, stawiają tezę o możliwości zakwalifikowania rzezi Woli jako zbrodni przeciwko ludzkości.
1 sierpnia o godz. 17:00 w Dolnośląskim Centrum Fotografii "Domek Romański" we Wrocławiu zostanie otwarta wystawa „Powstanie Warszawskie. W 70 rocznicę”. Autorami zdjęć są wybitni fotografowie: Stefan Bałuk, Sylwester Braun, Tadeusz Bukowski, Wiesław Chrzanowski, Jerzy Tomaszewski, Józef Jerzy Karpiński i Leonard Sempoliński. Pochodzące z kolekcji prywatnej barytowe odbitki są punktem wyjścia do stworzenia wielkoformatowych prac, które jeszcze dobitniej ukazują tragizm powstańczych dni, skalę ludzkich dramatów, śmierci i zniszczeń.
29 lipca w Berlinie w muzeum “Topografii Terroru” otworzono wystawę "Powstanie Warszawskie 1944”. Projekt, przygotowany w ramach współpracy Fundacji Topografia Terroru w Berlinie i Muzeum Powstania Warszawskiego jest wydarzeniem bez precedensu w historii współczesnych relacji polsko-niemieckich. Na wystawie ukazana jest historia Warszawy od 1918 r., tętniącego życiem miasta, którego rozwój brutalnie przerwała II wojna światowa. Szczególny nacisk zostanie położony na ukazanie fenomenu 63 dni walk Powstania Warszawskiego oraz cenę, jaką przyszło zapłacić Warszawie i Polsce za pragnienie wolności