Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Jeśli od dawna marzycie o nowym albumie na półce, to teraz macie najlepszą okazje. Nadal trwa zimowa wyprzedaż w księgarniach Bookoff. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie albumów, które są dostępne w wyjątkowych cenach.
Wielka szkocka przygoda – tak Elliott Erwitt określł podróż, którą odbył na zaproszenie Macallam Masters of Photography. Spakował walizkę, wziął ulubioną Leicę, i otworzył się na nowe wyzwanie. Szkocja oczarowała go pięknem przyrody, kulturą i dziedzictwem narodowym. Jej urok ujął na fotografiach, które znalazły się w albumie Scotland. Ta wyjątkowa kolekcja zdjęć pokazuje różnorodność szkockich krajobrazów, ludzi mieszkających w tym kraju i ich zwyczajów, a także wyjątkowy charakter szkockich psów.
Autorzy tej książki skoncentrowali się na paryskim środowisku, w którym rozwijała się kariera Roberta Capy, czyli na jego działaniach w studiu, relacjach z innymi wybitnymi fotografami, kontaktami z przyjaciółmi i rodziną. Album zawiera m.in. materiały, które pochodzą ze studia Capy, w tym notatki i dokumenty odkryte stosunkowo niedawno, oraz zdjęcia z tzw. meksykańskiej walizki, zawierającej negatywy z wojny domowej w Hiszpanii.
Annie Leibovitz, Anton Corbijn, Helmut Newton, Mario Testino, Patrick Demarchelier, Tim Waler, Steven Klein, Bruce Weber i Irving Penn – zdjęcia tych fotografów wszech czasów znajdują się w albumie Stoppers: Photographs from My Life at Vogue.
Przez ponad 30 lat duet Irvinga Penna i Phyllisa Posnicka zmieniał świat fotografii mody. Razem wykonali ponad 400 zdjęć dla magazynu „Vogue”, większość w nietypowej, odważnej konwencji. Bohaterowie ich zdjęć biorą udział w wyjątkowych sesjach – pozują w towarzystwie owadów czy kawałków surowego mięsa. Wszystkie fotografie zachącają czytelników do zapoznania się z ich procesem powstania, np. Cult Creams wykonana w 1996 roku, przedstawiająca modelkę, której twarz pokrywa gęsta warstwa kremu. Sesja dotyczyła nowych kremów nawilżających, które były niesamowicie nudne do fotografowania – jak stwierdził Posnick. Żeby było mniej nudno, Penn wpadł na pomysł wylania kremu na głowę modelki. Widział to w starym programie telewizyjnym z lat 50. Taki obraz był zabawny, tak jak rozmazane na twarzy kremowe ciasto. Połączenie humoru z surrealizmem było typowe dla współpracy Posnicka i Penna. Album Stoppers przedstawia efekty pracy Posnicka dla „Vogue’a” z wieloma sławnymi fotografami.
To antologia reportażu, zawierająca opisy pracy 54 fotografów i ich najbardziej znanych zdjęć. Album gromadzi ponad 200 poruszających obrazów. Jego autor, Ruel Golden, przedstawia portfolio każdego z fotografów, którego zdjęcia pojawiają się w książce, krótką biografię wybranych fotoreporterów i wnikliwy komentarz na temat ich kariery zawodowej. Omawia wyzwania związane z fotoreportażem, takie jak związek między fotografem i podmiotem jego zdjęć oraz moralne konsekwencje estetyzowania ludzkiego cierpienia. Od przełomowych zdjęć Franka Hurleya z I wojny światowej przez surowe portrety Mary Ellen Mark amerykańskiego ubóstwa po zdjęcia Jamesa Nachtwey'ego z ataków z 11 września – obrazy zebrane w tej książce dowodzą, że nawet w erze wideo dostępnego na żądanie, siła fotografii pozostaje tak potężna, jak zawsze.
Fotografie Fazala Sheikha oddają medytacyjny nastrój miasta Wryndawan, siedziby licznych organizacji religijnych i schronienia dla wdów, które doświadczyły wywłaszczenia. Moksza oznacza w hinduizmie zaprzestanie przyjmowania kolejnych wcieleń po śmierci. To stan jedności z Bogiem. Sheikh prezentuje w swojej książce m.in. portrety wdów, które w jakimś stopniu zaakceptowały swoje życie i mają nadzieję, że zbliżają się do nieba, właśnie do swojej Mokszy.
The comical model – tak ją nazywano, kiedy zaczynała swoją karierę na wybiegu. Dziś wykorzystuje humor i ironię, by tworzyć wyjątkowe fotografie. Jej wrażliwość i intuicja pozwalają uchwycić ulotne chwile w niepowtarzalnych kadrach. Życie polega na spontanicznym ujawnianiu swojej najlepszej strony – to motto, które towarzyszy Ellen Von Unwerth. Jej książka Couples zakłada wyjątkową konwencję, odchodzącą od tradycyjnej formy albumu fotograficznego. Przedstawia pary – ludzi, zwierząt i przedmiotów, które mają nam coś do powiedzenia. Unwerth wspominała, że chce, żeby to była fast book – kunsztowna, o wysokiej jakości i poręcznym formacie, gruba jak Biblia, ale nie przytłaczająca, zabawna, pokazująca m.in. kulisy życia osób ze środowiska mody.
Zbiór zdjęć z serca rewolucji m.in. w Rumunii, Egipcie, Libii, w Polsce i na Ukrainie autorstwa takich fotografów, jak Josef Koudelka, René Burri, Steve McCurry czy Burt Glinn. Magnum Revolituon: 65 Years of Fighting for Freedom zabiera czytelników w podróż w czasie. Album gromadzi wspomnienia z wyjątkowych wydarzeń – od powstania węgierskiego z 1956 roku po arabską wiosnę, trwającą w latach 2010–2012 – oraz setki kolorowych i czarno-białych zdjęć uwieczniających wiele historycznych chwil.
Wraz z Paryżem, Tokio i Nowym Jorkiem, Londyn jest uważany za jedną ze stolic świata, tętniącą życiem metropolię, która każdego roku przyciąga miliony turystów i kusi poznaniem swojej historii, jej życia kulturalnego, bogatej tradycji i wspaniałej kuchni. Streets of London przedstawia współczesne spojrzenie na klasyczną fotografię miejską. To album skupiający w jednym tomie prace 40 artystów różnie podchodzących do fotografii ulicznej, mających swój niepowtarzalny styl. Każdy z nich stara się uchwycić charakter Londynu i przedstawić własne odrzucia związane z tą brytyjską metropolią.
Ten album serwuje eksplozję koloru i humoru w świecie zalanym słońcem, pełnym błękitnego nieba i palm. Taken! Entertaining Nudes to książka znanego fotografa i reżysera dzieł sztuki Tony’ego Kelly’ego. Jego filmowy styl fotografii i luksusowa estetyka z wykorzystaniem żywych kolorów przyciągają uwagę.
W 1977 roku Larry Sultan i Mike Mandel przeszukali tysiące zdjęć z akt Departamentu Policji w Beverly Hills, Departamentu Spraw Wewnętrznych Stanów Zjednoczonych, firm produkcyjnych Bechtel Corporation i Jet Propulsion Laboratories, oraz setek innych amerykańskich korporacji, agencji rządowych, instytucji edukacyjnych, medycznych i technicznych. Szukali fotografii, które zostały wykonane po to, żeby przedstawić skutki pracy tych instytucji, obrazów wykorzystanych jako dowody w czasie prowadzenia śledztw i badań rezultatów eksperymentów. Sultan i Mandel wybrali 50 zdjęć z tego zbioru, i opublikowali je w albumie Evidence. Obaj sugerują, że wskazanie jednoznacznych dowodów nie jest takie proste. To wydanie jest przedrukiem pierwszej książki fotografów; zostało wzbogacone o esej naukowy Sandry Phillips z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w San Francisco oraz o nowe zdjęcia z archiwum zebranego przez Sultana i Mandela, które nie były zawarte w oryginalnej wersji albumu.