Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Przystanek Woodstock fotografować jest łatwo, ale to też pułapka – mówi Grzegorz Dembiński, autor wydanego właśnie albumu „Make love not war” poświęconego w pełni tej imprezie.
Na 132 stronach „Make love not war” znaleźć można serie zdjęć spod sceny festiwalowej, z zabaw błotnych, klasycznych czarno-białych portretów a także portretów woodstockowiczów pomalowanych podczas bicia rekordu Guinessa. Zdjęcia powstawały w latach 2007-2016 podczas czterech edycji festiwalu. Opowieść zdjęciową uzupełnia opowiadanie, w którym główny bohater pojawia się w miejscach, które wcześniej poznajemy na zdjęciach.
Książka nie jest reporterskim zapisem i kolekcją charakterystycznych obrazów z Przystanku Woodstock znanych z publikacji prasowych i w Internecie. Następujące po sobie zdjęcia nie zdradzają miejsca w którym powstały. Czytelnik może dzięki temu czytać opowieść uniwersalnie.
Album ma oryginalny projekt graficzny. Tytuł książki został naniesiony przez autora książki na kartonowej okładce farbą akrylową, przy pomocy szablonu graffiti. Ręcznie pomalowany jest każdy z 500 egzemplarzy „Make love not war”. Dzięki temu każdy z nich jest unikatowy.
Książka powstała dzięki kampanii na wpieram.to i dotacji od poznańskiego miejsca fotografii Pix.House. W trakcie zbiórki środków na wydanie książki ambasadorem publikacji został Jerzy Owsiak. Album „Make love not war”jest już dostępny w księgarni Pix.House w cenie 99 zł. Całą książkę można obejrzeć na stronie vimeo.com
Grzegorz Dembiński - fotoreporter i dziennikarz z Poznania. Od 2004r. publikował w wielu polskich tytułach prasowych. Współtwórca i redaktor wydawanego w latach 2006-2010 elektronicznego magazynu fotografii dokumentalnej "5klatek". W latach 2007-2009 wykładowca fotodokumentu w Akademii Fotografii. Od 2007 roku fotoreporter, fotoedytor i szef działu foto Głosu Wielkopolskiego. Wielokrotnie nagradzany w najważniejszych konkursach fotografii prasowej.