Akcesoria
Nanlite FC-120C - niezła moc, kolorowe światło, kompaktowa budowa i przystępna cena. To LED stworzony do dynamicznej pracy
Po tym jak w zeszłym roku usłyszeliśmy o podrobionych aparatach Nikona, nic już nas nie zdziwi. Tym razem ofiarą fałszerstwa padły produkty Canona, a dokładnie popularny obiektyw EF 50 mm f/1.8 II.
Canon EF 50 mm f/1.8 II to chyba najbardziej popularny obiektyw w ofercie producenta.Ze względu na niewielką ceną i niezłą jakość optyki jest lubiany przez amatorów, ale w swoich torbach nosi go także wielu zawodowców. Nic dziwnego, że stał się on celem fałszerzy.
Mogłoby się wydawać, że tak skomplikowane konstrukcje jak obiektywy będą niemal niemożliwe do podrobienia. Pomysłowość fałszerzy nie zna jednak granic - po tym jak w zeszłym roku na rynek wypłynęły podrobione modele aparatów Nikona, trudno się już czemukolwiek dziwić.
Jak informuje Canon, fałszywe obiektywy z zewnątrz są niemal identyczne z oryginalnymi i różnią się właściwie jedynie konstrukcją obwodów elektrycznych i niektórych części. Jak więc rozpoznać podróbkę? Odpowiedzi powinniśmy szukać na bagnecie obiektywu, a dokładnie w wytłoczonej na jego krawędzi nazwie firmy. W przypadku oryginałów widoczny jest odstęp między członami “Canon” oraz “Inc”. Na fałszywkach całość będzie wyglądać jak jeden wyraz.
oryginał
podróbka
Canon informuje, że nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne awarie powstałe przez używanie obiektywu oraz zachęca do kupowania swoich w autoryzowanych sklepach i rejestrowanie ich w bazie producenta. My zastanawiamy się jak fałszywki wypadają na tle oryginałów. Czy ktoś z Was miał okazję nimi fotografować?
Więcej informacji znajdziecie pod adresem usa.canon.com.