Sigma 105 f/2.8 EX DG OS HSM - kolejna makro-portretówka

Autor: Damian Bednarzak

8 Luty 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
Sigma zaprezentowała nowy obiektyw makro, wyposażony w stabilizację optyczną oraz silnik HSM. Przy ogniskowej 105 mm skalę odwzorowania 1:1 uzyskamy w odległości 31,2 cm od płaszczyzny matrycy.

Jasne obiektywy o ogniskowej bliskiej 100 mm mogą być świetnymi instrumentami do fotografii makro oraz portretowej. Nowa Sigma posiada ogniskową 105 mm oraz światło f/2.8. Przydatnym narzędziem jest stabilizacja obrazu OS, której skuteczność producent ocenił na 4 EV. W konstrukcji optycznej znajdziemy soczewki SLD (o niskiej dyspersji), nie zabrakło także powłok antyodblaskowych (Super Multi-Layer). W obu dziedzinach fotografii istotne jest przyjemne oddanie nieostrości, za co odpowiada 9-listkowa przesłona.

NazwaSigma 105 f/2.8 EX DG OS HSM
Typstałoogniskowy obiektyw makro
Konstrukcja16 soczewek w 11 grupach
Stabilizacja obrazustabilizacja optyczna OS
Autofokussilnik ultradźwiękowy HSM
Ogniskowa105 mm
Otwór maksymalnyF2.8
Dystans min.31,2 cm
Kąt23,3 stopnia
PrzesłonaF/2.8-22
MocowanieSigma, Canon, Sony, Nikon, Pentax
Powiększeniemaks. 1:1
Filtr62 mm
Osłonaokrągła, wkręcana, w zestawie
Obudowatyp EX
Wymiary78,3 mm x 126,4 mm
Wagab.d
Akcesoriab.d.
Artykuł na FotopolisSigma 105 f/2.8 EX DG OS HSM - kolejna makro-portretówka

Poniżej przedstawiamy informację producenta:

Sigma Corporation ma przyjemność zaprezentować obiektyw Sigma 105mm F2.8 EX MACRO DG OS HSM. Wyposażony w system stabilizacji (OS) umożliwia wykonywanie ostrych fotografii macro bez konieczności stosowania statywu. Skuteczność systemu sięga 4 kroków EV.

Zastosowanie soczewki SLD (Special Low Dispersion) i jednej o wysokim współczynniku załamania, zapewnia doskonałą korekcję dla wszystkich typów aberracji i dystorsji. Każdą soczewkę pokryto wieloma, niezwykle skutecznymi powłokami antyodblaskowymi (Super Multi-Layer), co pozwala na całkowitą redukcję refleksów a także zapewnia wysoki kontrast obrazu.

Dzięki zastosowaniu ultradźwiękowego silnika HSM (Hyper Sonic Motor) uzyskujemy szybką i cichą pracę autofokusa, dodatkowo konstrukcja obiektywu pozwala na ręczne ustawianie ostrości, bez konieczności przełączania w tryb MF. Obiektyw posiada nową, odporną na trudne warunki atmosferyczne konstrukcję. Jego przesłona zbudowana jest z 9 listków, które tworzą bardzo atrakcyjne rozmycie nieostrych obszarów zdjęcia.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTArtisan 35 mm T2.1 Cine - pierwszy obiektyw kinowy w ofercie. I od razu z unikalną funkcją
TTArtisan 35 mm T2.1 Cine - pierwszy obiektyw kinowy w ofercie. I od razu z unikalną funkcją
Chińczycy z TTAtisan prezentują swój pierwszy pełnoklatkowy obiektyw filmowy. Jest kompaktowy, ma oferować wysoką jakość optyczną, a do tego może pochwalić się unikalną możliwością...
3
Viltrox AF 35 mm f/1.2 LAB FE - profesjonalne parametry w niskiej cenie
Viltrox AF 35 mm f/1.2 LAB FE - profesjonalne parametry w niskiej cenie
Viltrox rozszerza ofertę obiektywów o kolejny model z flagowej linii LAB. Pełnoklatkowy AF 35 mm f/1.2 LAB do aparatów Sony Alfa to bardzo jasny standard w zaskakująco konkurencyjnej cenie.
9
Czy Nikon pracuje nad teleobiektywem Z 200-700 mm f/6.3-8?
Czy Nikon pracuje nad teleobiektywem Z 200-700 mm f/6.3-8?
Firma Nikon zgłosiła patenty trzech obiektywów, w tym modelu 200-700 mm f/6.3-8. Czy jest szansa, że portfolio systemu Z wzbogaci się niedługo o nowy zoom dla miłośników przyrody i fotografii...
1
Powiązane artykuły